Marek Mintál (vľavo) v zápase proti Ahlenu trikrát skóroval.
Marek Mintál (vľavo) v zápase proti Ahlenu trikrát skóroval. (Autor: ČTK/AP)
TASR|14. mar 2009 o 13:42

Slovenský futbalový reprezentant Marek Mintál z 1. FC Norimberg zožal vlnu pochvaly za svoj piatkový hetrik do siete Ahlenu.

NORIMBERG. Slovenský futbalový reprezentant Marek Mintál z 1. FC Norimberg zožal vlnu pochvaly za svoj piatkový hetrik do siete Ahlenu v zápase druhej bundesligy. "Fantóm" tak podľa nemeckého denníka Nürnberger Zeitung najlepšie odpovedal kritikom, ktorí 31-ročného stredopoliara označovali za výbehový model.

"Bol to jasný signál celej lige," nadchýnal sa po víťazstve 4:0 tréner Michael Oenning. Mintál strelil v zápase svoj siedmy, ôsmy a deviaty gól sezóny. Nezačal pritom najlepšie, keď v 38. minúte netrafil odkrytú bránu Ahlenu, o minútu neskôr však už všetko napravil a zvýšil vedenie tímu na 2:0. V druhom polčase pridal presné zásahy v 54. a v 89. minúte. Mintál tak podľa denníka napísal ďalšiu úspešnú kapitolu svojej kariéry a odpovedal tak kritikom, pre ktorých bol trápiaci sa najlepší strelec bundesligy v sezóne 2004/2005 už výbehovým modelom. "Bola to jasne moja chyba, ale vo futbale to už tak chodí. Pozerám sa však len dopredu, citoval denník Mintála, ktorý návratom do formy potešil trénera Oenninga. "Teším sa z Mareka. Tri góly sú najlepšou odpoveďou, ktorú mohol dať," uviedol kouč Norimberčanov, ktorý Mintála opäť zaradil do základnej zostavy.

Svoju podporu mu vyjadrili aj fanúšikovia. "Fantóm je nedotknuteľný," hlásal jeden z transparentov na štadióne. "Som rád, že sú so mnou fanúšikovia stále spokojní," prezradil po zápase slovenský reprezentant. Spokojní sú s ním aj spoluhráči, ktorým neušiel tlak okolia na Mintála. "Teším sa, že umlčal všetkých kritikov," nechal sa počuť obranca Dominic Maroh.