Hlohovec doma zdolal ŠKP Bratislava

SITA|28. mar 2009 o 21:16

Výsledky sobotňajších stretnutí 25. kola najvyššej slovenskej hádzanárskej súťaže mužov.

BRATISLAVA. Výsledky sobotňajších stretnutí 25. kola najvyššej slovenskej hádzanárskej súťaže - extraligy mužov.

Výsledky

Považská Bystrica - Prešov 23:26 (9:15)

Najviac gólov: Tůma 8/2, J. Kozák 4, Straka 3 - Tumidalský 6, Kozlov 5/5, Pekár a Huňady po 4.

Pok. hody: 4/2 - 6/5, vylúčení: 2 - 5, ČK: Géci (Prešov) za tri vylúčenia, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 1200 divákov.

V takmer zaplnenej hale v Považskej Bystrici vyhrávali hostia už od úvodu, no domáci hráči s nimi statočne držali krok počas celého zápasu. Hostitelia sťahovali náskok východniarov, na rozdiel dvoch gólov sa dostali dvakrát, a to za stavu 13:15 a potom 22:24. O víťazstve Prešova nakoniec rozhodol aj lepší výkon ich brankára.

Hlohovec - ŠKP Bratislava 29:24 (11:11)

Najviac gólov: Zaťko 7, Salvata 7/2, Pupík 6 - Kuchárik 8, Slaninka 4.

Pok. hody: 2/2 - 4/2, vylúčení: 3 - 1, rozhodovali: Mandák a Rudinský, 300 divákov.

Hlohovec urobil veľmi veľa technických chýb, celý prvý polčas domáci prehrávali, až na konci sa im podarilo skóre vyrovnať. V druhej časti hry hrali domáci už lepšie a tak sa im podarilo doviesť zápas až do víťazného konca.

Nové Zámky - Trnava 35:25 (14:13)

Najviac gólov: S. Mažár 10/1, T. Szücs 6, Peťko 5 - Lužák 10/6, Stachovič 7, Ofčarovič a Kurka po 3.

Pok. hody: 2/2 – 9/6, vylúčení: 8 – 6, ČK: Vadkerti za 3 vylúčenia – Lužák za nešportové správanie, rozhodovali: Karlubík a Sruhár, 500 divákov.

Favorizovaní domáci sa 50 minút trápili a umožnili poslednému tímu tabuľky hrať vyrovnanú partiu. Trnavčania počas duelu aj vyhrávali, ale záverečná desaťminútovka vyznela jednoznačne v prospech Nových Zámkov. Hráči Štartu v nej súpera prevalcovali, no vzhľadom k vývoju zápasu je ich 10-gólové víťazstvo až nečakane vysoké.