Jakimovová zdolala Rybárikovú

SITA|15. apr 2009 o 21:43

WTA Tour Barcelona Ladies Open v španielskej Barcelone.

BARCELONA. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala v stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Barcelona Ladies Open v španielskej Barcelone (International, dotácia 220 000 USD, antuka vonku) s bieloruskou kvalifikantkou Anastasiou Jakimovovou za 116 minút 6:3, 3:6, 0:6.

"Kanára" predtým naposledy dostala začiatkom marca od Francúzky Marion Bartoliovej v mexickom Monterrey.

Dvadsaťročná piešťanská rodáčka Rybáriková, momentálne 46. vo svetovom rebríčku, čo znamená vyrovnané maximum jej doterajšej kariéry, v úvodnom sete vyrovnala z 0:2 na 2:2 a na ďalší brejk 22-ročnej rodáčky z Minska Jakimovovej (76. v renkingu) odpovedala sériou 5 získaných gemov. Do druhého dejstva teda vstúpila slovenská trojnásobná semifinalistka z hlavného profesionálneho okruhu brejkom na 1:0, okamžite však stratila svoje podanie a neskôr mala manko už 1:3. Dokázala síce ešte upraviť na 3:3, odvtedy však veľmi nečakane prehrala 9 gemov v rade.

Jakimovová sa zverenkyni Ladislava Simona Rybárikovej revanšovala za prehru 6:2, 2:6, 3:6 zo semifinále vlaňajšieho aprílového turnaja ITF na tvrdom povrchu v gréckom Patrase. Vo štvrťfinále v katalánskej metropole si Bieloruska zmeria sily s Taliankou Robertou Vinciovou. Rybáriková si odnáša 30 bodov do počítačového poradia a šek na 2950 USD.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Barcelona Ladies Open v španielskej Barcelone (International, dotácia 220 000 USD, antuka vonku):

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Roberta Vinciová (Tal.) - Flavia Pennettová (2-Tal.) 6:1, 6:2

Maria Kirilenková (6-Rus.) - Séverine Bremondová (Fr.) 7:5, 6:2

Anastasia Jakimovová (Biel.) - Magdaléna Rybáriková (SR) 3:6, 6:3, 6:0

María José Martínezová Sánchezová (Šp.) - Maša Zecová-Peškiričová (Slovin.) 7:5, 5:7, 6:2