Potvin vychytal pre Los Angeles prvý shutout v play off po 25 rokoch.

Sportnet|5. máj 2001 o 09:06

New York 5. mája (TASR)- V noci z piatka na sobotu sa v zámorskej NHL odohralo iba piate stretnutie semifinále Západnej konferencie medzi Coloradom a Los Angeles.

Foto - Reuters

Trio Slovákov v drese kráľov mohlo byť po zápase spokojnejšie, pretože po výhre Kings 1:0, o ktorej rozhodol gólom v 51. minúte Luc Robitaille, sa bude v sérii minimálne v jednom stretnutí pokračovať.

COLORADO - LOS ANGELES 0:1
(0:0, 0:0, 0:1)

Coloradske lavíny nevyužili možnosť prvého mečbalu na domácom ľade a ich séria sa s kráľmi z Los Angeles v semifinále Západnej konferencie ešte neskončila. Mierou vrchovatou sa o to pričinil hosťujúci brankár Felix Potvin, ktorý si na konto pripísal šiesty shutout v play off v kariére, no čo je zrejme zaujímavejšie, i prvý shutout v play off pre Los Angeles po 25 rokoch. Potvin, ktorého prezívka znie "Mačka", odvrátil všetkých 20 striel, ktoré na neho vypálili hráči Avalanche, pričom sa na neho v 33. minúte usmiala i šťastena, pretože rozhodcovia po telefonáte s videorozhodcom neuznali zdanlivý gól Colorada, ktorý vysokou hokejkou dosiahol Čech Milan Hejduk. "Hneď som si myslel, že to bolo veľmi na hrane. Ani som neoslavoval a čakal som na konfrontáciu po telefóne. Nie som si istý, ale asi to predsa len bola vysoká hokejka," opísal situáciu pri neuznanom góle český hokejista. "Toto bol asi najlepší zápas, aký sme v sérii odohrali. Do bodky sme splnili náš zámer a nedovolili sme im veľa strieľať. Náš plán bol vyhrať 1:0, a nič im nedovoliť. Keďže Luc strelil dôležitý gól, podarilo sa. Ak i v ďaľšom stretnutí bude hrať obrana tak, ako dnes, vidím naše šance v sérii pozitívne," povedal po stretnutí jeho hrdina Potvin. "Mnoho ľudí tu na štadióne veľmi neverilo, že by sme sa mohli ešte vrátiť na jeden zápas do Kalifornie, no verilo tomu moje mužstvo, a to rozhodlo," dodal tréner Kings Andy Murray.

O jediný, a o to vzácnejší, gól sa postaral Luc Robitaille, ktorý prestrelil zblízka Roya po akcii vypracovanej Ericom Belangerom. Domácim hráčom chýbal v druhom stretnutí po sebe zranený kapitán Joe Sakic, ktorý laboruje s pravým ramenom. "Hrali sme hlúpo, každý sa chcel presadiť individuálne, a to predsa nefunguje," povedal po stretnutí zjavne roztrpčený Švéd Peter Forsberg.

Slováci Žigmund Pálffy, Jozef Stümpel a Ľubomír Višňovský sa bodovo nepresadili, no Žigo vystrelil na Roya šesťkrát. Najnebezpečnejšie v druhej tretine, keď jeho strelu zblízka zastavila pravá korčuľa brankára Colorada, a následná dorážka z hokejky Jozefa Stümpela skončila na Royovom ľavom betóne.

Gól: 51. Robitaille (Belanger). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:26. Brankári: Roy (58. Aebischer) - Potvin. Rozhodcovia: Gregson, Walkom - 18.007 divákov.

Domov»Hokej»NHL»Potvin vychytal pre Los Angeles prvý shutout v play off po 25 rokoch.