NHL: Pre Šatana sezóna skončila, Buffalo nevyužilo s Pittsburghom dva mečbaly

TASR|11. máj 2001 o 10:07

New York 11. mája (TASR) - Zámorská NHL pokračovala v noci zo štvrtka na piatok posledným stretnutím 2. kola play off, keď sa v siedmom rozhodujúcom zápase stretli v boji o postup do finále Východnej konferencie Buffalo s Pittsburghom. Šable aj s Miroslavom Šatanom nevyužili výhodu domáceho prostredia, opäť prehrali po predĺžení 2:3 a celkovo neuspeli 3:4. V sérii však viedli už 3:2 a na postup mali dva mečbaly. Tučniaci z Pittsburghu vo finále konferencie narazia na obhajcu trofeje New Jersey. Slovensko bude mať zastúpenie vo finále Západnej konferencie, kde sa St. Louis stretne s Coloradom.

BUFFALO - PITTSBURGH 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Radosť hráčov Pittsburghu nemala hraníc, keď sa ako blesk z jasného neba objavil v predĺžení v útočnej tretine medzi kruhmi ruský obranca Darius Kasparaitis. Puk do tretiny naviezol český útočník Róbert Lang, prihral osamotenému Kasparaitisovi a ten strelou zápästím trafil presne k žŕdke Hašekovej bránky. Pozoruhodnosťou je fakt, že ruský hokejista strelil v základnej časti iba tri góly, no na tento zrejme do konca života nezabudne. "O takomto góle som sníval deväť rokov a neveril som, že sa mi to niekedy podarí. Mojím snom je vziať puk a sám pokoriť všetky tímy. To sa nestalo, no tento gól bol krásny," povedal šťastný strelec, ktorý v kariére zaznamenal iba druhý gól v play off. Úžas neskrývali ani jeho spoluhráči ako napríklad útočník Kevin Stevens: "Sledoval som to a vravel som - Ó, nie, to je predsa Kasparaitis, áno. Ten chlapík nestrieľa góly hocikedy." Domáce šable, môže vypadnutie mrzieť dvojnásobne, pretože tak v predchádzajúcom stretnutí v Pittsburghu, ako aj v tomto na domácom ľade, viedli v záverečnej tretine 2:1, no stav nedokázali nikdy udržať. Skóre otvoril v druhej tretine domáci J.P. Dumont, no onedlho vyrovnal Andrew Ference a v záverečnej tretine poslal Buffalo do vedenia Steve Heinze, na čo Pittsburgh kontroval na 2:2 Langovým gólom. "Keď sme sa ujali vedenia, oni vždy vyrovnali, nie čo nie je v poriadku," poznamenal český brankár Dominik Hašek, ktorý už opäť uvažuje nad odchodom: "Je možné, že to bol môj posledný zápas v Buffale. Potrebujem dva až tri týždne na rozhodnutie." Za tučniakov opäť zahral famózne Jaromír Jágr, ktorý asistoval pri všetkých góloch hostí. "Pred zápasom som dúfal v postup iba trochu. Moje prvé roky v NHL boli úspešné a získal som dva Stanley Cupy. Ak by mal byť tento rok posledný a Boh je hore, nemôžem to zakončiť neúspešne, nebolo by to fair," povedal Jágr. Slovák Miroslav Šatan strávil zo všetkých útočníkov Buffala na ľadovej ploche najviac času, no ovocie to neprinieslo. Popri štyroch strelách si pripísal jeden mínusový bod a tohtoročná sezóna v NHL sa pre neho skončila.

Góly: 22. Dumont (Barnes, Audette), 41. Heinze (Woolley, Gratton) - 29. Ference (Straka, Jágr), 49. Lang (Straka, Jágr), 74. Kasparaitis (Lang, Jágr). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:28. Brankári: Hašek - Hedberg. Rozhodcovia: Koharski, Devorski - 18.690 divákov. Stav série: Pittsburgh zvíťazil v sérii 4:3.

Domov»Hokej»NHL»NHL: Pre Šatana sezóna skončila, Buffalo nevyužilo s Pittsburghom dva mečbaly