Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Hádzanárky Šale si vynútili v play off ďalší zápas

Víkendové zápasy hádzanárok v semifinále národného play-off o titul majstra SR rozhodli iba o jednom finalistovi. Len minimálny počet troch stretnutí stačil hráčkam Iuventy Michalovce na postup do finále.

BRATISLAVA.

Po víťazstvách z minulého víkendu v domácom prostredí 29:28 a 33:27 dokázali triumfovať aj v Trenčíne nad tímom HK Štart v pomere 33:27. Michalovčanky si však na svojho súpera musia počkať do stredy 6. 5., keďže hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa naplno využili v repríze lanského finále výhodu domáceho prostredia.

Zverenky trénerky Dariny Braunovej po dvoch minulotýždňových prehrách v metropole SR 21:22 a 18:29 zdolali ŠKP Bratislava dvakrát najtesnejším rozdielom 21:20 a 26:25 a vynútili si rozhodujúci zápas na palubovke úradujúceho šampióna.

VÝSLEDKY – SOBOTA

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) – ženy - národné play-off o titul majstra SR - semifinále (hrá sa na 3 víťazstvá) - tretie zápasy:

HK Štart Trenčín - Iuventa Michalovce 27:33 (13:17) - konečný stav série 0:3, do finále postúpili Michalovce

Najviac gólov: Žídeková 5/4, Kovaličková 5, Hollá a Drotárová po 4 - Obšatníková 12/6, A. Tóthová 8, Škľaruková 5

Pok. hody: 5/5 - 6/6, vylúčené: 4 - 7, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula (obaja SR), 250 divákov

Domáce hráčky držali s Michalovčankami krok do polovice prvého polčasu. Potom však Trenčianky nevyužili svoje šance a hádzanárky Iuventy odskočili na rozdiel piatich gólov - 10:15. Tento náskok si hostky do konca udržiavali a po víťazstve 33:27 sa stali prvými finalistkami play-off o titul majstra SR.

HK Slovan Duslo Šaľa - ŠKP Bratislava 21:20 (11:11) - stav série 1:2

Najviac gólov: Bérešová 6, Popluhárová 5/3, Martanovičová 5, Čamajová 3 - M. Školková 5, Porubská 5/2, Hodošková a Štetáková po 3

Pok. hody: 3/3 - 3/2, vylúčené: 1 - 4, rozhodovali: Karlubík a Struhár (obaja SR), 200 divákov

Začiatok prvého polčasu sa odohrával v réžii domácich hráčok. Prevahu mali predovšetkým do 20. minúty, potom hádzanárky ŠKP vyrovnali hru a do polčasovej prestávky aj skóre (11:11). Hosťujúce hráčky preniesli prevahu z konca prvého polčasu aj do druhého dejstva a v 44. minúte viedli rozdielom troch gólov - 18:15. Potom sa domáce spamätali a šnúrou štyroch gólov otočili vývoj zápasu. Víťazstvom 21:20 znížili stav série na 1:2 na zápasy.

NEDEĽA

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) – ženy - národné play-off o titul majstra SR - semifinále (hrá sa na 3 víťazstvá) - štvrtý zápas:

HK Slovan Duslo Šaľa - ŠKP Bratislava 26:25 (12:12) - stav série 2:2

Najviac gólov: Martanovičová 7/2, Trochtová a Čamajová po 4 - Porubská 12/3, Štetáková 4, M. Školková 3

V herne vyrovnanom prvom polčase viedli hráčky ŠKP do 24. min o štyri góly, v závere sa domácim hráčkam podarilo zlepšením výkonom dotiahnuť na 12:12. V úvode druhého dejstva získali Šalianky trojgólový náskok, sedem minút pred koncom však na ukazovateli skóre opäť svietil nerozhodný stav (23:23). V závere domáce hráčky so šťastím strhli víťazstvo na svoju stranu (26:25) a v repríze vlaňajšieho finále si vynútili rozhodujúci piaty duel.