Turnaj ATP v Estorile pre Montanesa

SITA|10. máj 2009 o 18:42

Víťazom tenisového turnaja ATP Estoril Open v portugalskom Estorile vo dvojhre sa v nedeľu stal Španiel Albert Montanes.

ESTORIL. Víťazom tenisového turnaja ATP Estoril Open v portugalskom Estorile (dotácia 450 000 eur, antuka vonku) vo dvojhre sa v nedeľu stal Španiel Albert Montanes, ktorý vo finále zdolal Jamesa Blaka za 133 minút 2:1 na sety - 5:7, 7:6 (6), 6:0.

Američan, štvorka pavúka, síce získal pre seba prvý set v pomere 7:5, druhé dejstvo sa však v tajbrejku stalo korisťou siedmeho najvyššie nasadeného hráča turnajového pavúka - Montanesa. V treťom rozhodujúcom sete 28-ročný rodák z Barcelony svojmu súperovi nadelil nepopulárneho "kanára" a mohol sa radovať z druhého turnajového víťazstva vo dvojhre na okruhu ATP v kariére.

Vo štvorhre triumfovala americká dvojica Eric Butorac - Scott Lipsky, ktorá česko-švédskemu páru Martin Damm - Robert Lindstedt nedala šancu a z kurtu ho zmietla 2:0 na sety (6:3, 6:2) za tréningových 53 minút.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí finále dvojhry a štvorhry na tenisovom turnaji ATP Estoril Open v portugalskom Estorile (dotácia 450 000 eur, antuka vonku):

Dvojhra - finále:

Albert Montanes (7-Šp.) - James Blake (4-USA) 5:7, 7:6 (6), 6:0

Štvorhra - finále:

Eric Butorac, Scott Lipsky (USA) - Martin Damm, Robert Lindstedt (4-ČR/Švéd.) 6:3, 6:2