Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Wienerová postúpila do 2. kola kvalifikácie. Sestry Kučové skončili

Z tria slovenských tenistiek, ktoré sa predstavili v úvodný deň kvalifikácie ženskej dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny na antuke v areáli Rolanda Garrosa v Paríži (celková dotácia 16 150 460 eur), uspela len jediná - Lenka Wienerová. Sestry K

PARÍŽ. ristína a Zuzana Kučové sa so súťažou rozlúčili už v úvodnom eliminačnom kole.

Dvadsaťjedenročná Wienerová si v úvodnom kole poradila s dvanástou nasadenou kvalifikantkou Julie Dittyovou z USA 7:5, 6:2. Stretnutie trvalo 87 minút. Súperkou Wienerovej v 2. kole kvalifikácie bude ďalšia Američanka, a to Lauren Albaneseová.

V stredajšom prvom sete plnom brejkov si obe hráčky navzájom brali podania, ale Wienerová (141. v rebríčku WTA) napokon uspela v tomto smere až trikrát a zvíťazila 7:5. V druhom dejstve Slovenka zlomila odpor skúsenej 30-ročnej Američanky (120.) brejkom na 3:2 - od tohto momentu totiž zbierala gemy na svoje konto už len ona. Wienerová využila celkovo 6 z 8 brejkových možností a Dittyovú "prestrieľala" vo víťazných úderoch 40:33. "Som síce veľmi rada, že som dnes dokázala zvíťaziť, ale celkovo mám zmiešané pocity. Trápi ma totiž pravá noha. Dosť to bolí a asi až doma pri vyšetrení sa ukáže, či je toto zranenie vážne. Dúfam, že vo štvrtok budem môcť nastúpiť a predviesť čo najlepší výkon," uviedla Lenka Wienerová pre agentúru SITA.

Kristína Kučová podľahla Portugalčanke Michelle Larcherovej de Britovej za 114 minút 3:6, 6:1, 3:6. V súboji dvoch mladých talentovaných hráčok z druhej stovky rebríčka WTA Tour nezvládla čoskoro 19-ročná Slovenka (153.) koncovku tretieho setu, keď po znížení na 3:4 neudržala svoj servis a zostávajúce dva gemy už prepustila súperke. "Je to pre mňa veľké sklamanie. Odohrala som so súperkou vyrovnaný zápas a dnes som na ňu určite mala. V treťom sete som však prehrala všetky štyri dôležité zhody, Britová vtedy vždy zahrala o niečo lepšie. Na antuke sa stále ešte len hľadám," referovala Kristína Kučová.

Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka Zuzana Kučová podľahla v náročnom a dramatickom trojsetovom stretnutí Američanke Angele Haynesovej za 169 minút 7:5, 6:7 (4), 2:6. Slovenka (204. v rebríčku WTA Tour) získala prvé dejstvo tesne 7:5, keď pri podaní Haynesovej (147.) v 12. geme využila tretí setbal. V rovnako vyrovnanom druhom sete čelila Slovenka v 12. geme pri podaní súperky jeho strate, ale rebrejkom vyrovnala na 6:6 a vynútila si tajbrejk. Dvadsaťštyriročná Američanka však zabrala a pomerom 7:4 posunula zápas do rozhodujúcej tretej časti. V nej získala Haynesová náskok 4:1, ktorý sa ukázal byť už rozhodujúci. "Prehra ma veľmi mrzí - mala som totiž na rakete víťazstvo. Za stavu 5:5 v druhom sete a 40:15 sa to celé obrátilo na súperkinom šťastí a chybe empajrového rozhodcu. Bojovala som až do konca, ale v treťom sete už bola Haynesová lepšia," komentovala Zuzana Kučová.

Dvojhra žien - kvalifikácia - 1. kolo - Slovenky - súhrn:

Michelle Larcherová de Britová (20-Portug.) - Kristína Kučová (SR) 6:3, 1:6, 6:3 za 114 minút

Lenka Wienerová (SR) - Julie Dittyová (12-USA) 7:5, 6:2 za 87 minút

Angela Haynesová (USA) - Zuzana Kučová (SR) 5:7, 7:6 (4), 6:2 za 169 minút