Žižkov zostúpil

SITA|23. máj 2009 o 17:34

Tím Viktoria Žižkov podľahol v sobotňajšom stretnutí 29. kola najvyššej českej futbalovej súťaže mužstvu FK Příbram a minimálne na rok opúšťa Gambrinus ligu.

PRAHA. Jedno kolo pred koncom má "Viktorka" na 14. tím tabuľky Kladno odstup už nedostihnuteľných deväť bodov.

V súboji na diaľku o druhé miesto triumfovali obidvaja konkurenti. Sparta Praha zdolala Jablonec 3:2 a Liberec si poradil s Českými Budějovicami 2:0. "Rudí" majú na druhom mieste pred "Severočechmi" dvojbodový náskok. Darilo sa aj slovenským útočníkom. Róbert Zeher presným zásahom prispel k remíze Baníka Ostrava s Olomoucom 1:1, keď v 59. min otvoril skóre stretnutia. Milan Ivana zvýraznil zisk titulu Slavie Praha, keď na trávniku Teplíc strelil v 68. min jediný gól stretnutia. Dôležité body v boji o záchranu si pripísali hráči Zlínu, keď zdolali Brno 2:1.

Výsledky sobotňajších stretnutí 29. kola najvyššej českej futbalovej súťaže:

FC Bohemians - Mladá Boleslav 2:1 (2:0)

Góly: 23. Dobeš (z pok. kopu), 77. Zoubek (z pok. kopu) - 79. V. Procházka

Jaroslav Belaň odchytal celý zápas, Michal Demeter presedel celé stretnutie na lavičke náhradníkov, Tomáš Jandzik a Peter Očovan (všetci Bohemians) neboli na zápasovej súpiske. Lukáš Opiela (Ml. Boleslav) odohral celý zápas a dostal žltú kartu.

Slovan Liberec - České Budějovice 2:0 (2:0)

Góly: 11. Riegel (vlastný), 17. Kerič

Jaroslav Hílek odohral 86 minút, Marián Timm nastúpil v 68. min, Martin Laurinc a Tomáš Mrva presedeli celý zápas na lavičke náhradníkov, Rastislav Bakala (všetci Č. Budějovice) nebol na zápasovej súpiske.

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 1:1 (1:0)

Góly: 59. ZEHER - 87. Melinho

Róbert Zeher (Ostrava) odohral 83 minút a skóroval. Tomáš Lovásik, Ladislav Onofrej a Marek Kaščák (všetci Olomouc) neboli na zápasovej súpiske.

Viktoria Plzeň - Kladno 1:0 (0:0)

Gól: 64. Navrátil

Tomáš Hájovský (Plzeň) odohral celý zápas. Peter Kostolanský (Kladno) presedel celý zápas na lavičke náhradníkov.

FK Příbram - Viktoria Žižkov 3:0 (2:0)

Góly: 8. Borek, 15. Klesa, 90. Wágner

Peter Bartalský a Pavol Straka (obaja Žižkov) odohrali celý zápas.

Sparta Praha - Jablonec 3:2 (2:0)

Góly: 22. P. Berger, 39. Pamič, 55. Vacek - 62. Loučka, 72. Vukovič

Igor Žofčák nastúpil v 76. min, Matúš Kozáčik a Juraj Piroska presedeli celý zápas na lavičke náhradníkov, Juraj Kucka (všetci Sparta Praha) nebol na zápasovej súpiske. Michal Farkaš (Jablonec) nastúpil v 76. min

Teplice - Slavia Praha 0:1 (0:0)

Gól: 68. IVANA

Andrej Hesek odohral celý zápas, Blažej Vaščák odišiel z trávnika v 65 min, Michal Gašparík (všetci Teplice) nebol na zápasovej súpiske. Milan Ivana odohral 90 minút a skóroval, Peter Grajciar odohral celý zápas, Dušan Švento (všetci Slavia Praha) presedel celý zápas na lavičke náhradníkov.

Zlín - Brno 2:1 (1:0)

Góly: 12. a 48. K. Kroupa - 89. Rabušic