Do 3. kola Roland Garros postúpila po boji aj Šarapovová

SITA|27. máj 2009 o 12:31

Ruská tenistka Dinara Safinová postúpila už do 3. kola dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 16 150 460 eur).

PARÍŽ. Svetová jednotka a podľa mnohých hlavná favoritka na zisk celkového triumfu si v stredajšom súboji 2. kola poradila s krajankou Vitalijou Diačenkovou 6:1, 6:1 a zatiaľ si na parížskej antuke počína suverénne. Dvadsaťtriročná Moskovčanka v 1. kole vyprevadila z dvorca Britku Anne Keothavongovú s "dvojkanárovým" výpraskom 6:0, 6:0 za 61 minút, teraz povolila 18-ročnej Diačenkovej za 55 minút len dva gemy. Úspešná kvalifikantka a zároveň parížska debutantka Diačenková hrajúca oba základné údery obojručne sa počas celého stretnutia dostala len k trom brejkbalom, no ani jeden nevyužila. Safinová ju prestrieľala vo víťazných úderoch 16:8 a celkovo mala výraznú prevahu aj na podaní. Súperkou lanskej finalistky Safinovej v súboji o postup do osemfinále bude víťazka súboja Anastasia Pavľučenkovová (27-Rus.) - Julie Coinová (Fr.).

Maria Šarapovová sa prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V 2. kole si poradila so svojou krajankou a nasadenou jedenástkou Naďou Petrovovou po trojsetovej bitke 6:2, 1:6 a 8:6.

Šarapovová sa v Paríži vrátila na grandslamovú scénu po takmer jedenásťmesačnej pauze zavinenej zranením ramena. Po operácii vynechala US Open i Australian Open a v rebríčku WTA klesla z piedestálu až na 102. miesto.

Ivanovičovej suverénny postup

Srbská tenistka Ana Ivanovičová postúpila do 3. kola dvojhry na grandslamovom antukovom vrchole Roland Garros v Paríži. Nasadená osmička a zároveň obhajkyňa titulu v ženskej dvojhre si 2. kole poradila s thajskou veteránkou Tamarine Tanasugarnovou za 65 minút 6:1, 6:2. Dvadsaťjedenročná Srbka nemala so svojou 32-ročnou ázijskou súperkou najmenšie problémy. V prvom sete ju brejkla dvakrát, v druhom trikrát a totálne dominovala vo víťazných úderoch 32:10. Ivanovičovej súperkou v 3. kole bude Češka Iveta Benešová.