Hološko v drese Besiktasu oslavuje double

TASR|30. máj 2009 o 21:45

Futbalisti Besiktasu Istanbul v základnej zostave aj so slovenským útočníkom Filipom Hološkom zvíťazili v zápase 30. kola tureckej ligy na ihrisku Denizlisporu 2:1 a získali majstrovský titul.

Istanbul. Pre Besiktas, ktorý v tejto sezóne triumfoval aj v Tureckom pohári, to je jedenásty titul v histórii.

Piešťanský rodák Hološko otvoril v dôležitom sobotňajšom zápase gólový účet v 28. minúte, keď zaznamenal svoj jubilejný desiaty ligový gól a celkovo v sezóne štrnásty súťažný. Gólovú poistku "čiernych orlov" pridal v 63. minúte ďalekonosnou strelou Ibrahim Toraman, takže na zisku troch bodov nič nezmenil ani kontaktný gól Brazílčana Douglasa Daniela Bragu v 85. minúte.

Výsledky - 34. kolo: Antalyaspor - Ankaragucu 1:0, Buyuksehir - Bursaspor 0:1, Denizlispor - Besiktas 1:2 (za hostí skóroval a odohral celý zápas F. Hološko), Galatasaray - Sivasspor 2:1, Genclerbirligi - Kayserispor 0:4, Konyaspor - Ankaraspor 3:0 (za domácich odohral celý zápas R. Kratochvíl), Trabzonspor - Fenerbahce 1:2.

Čelo poradia: 1. Besiktas 71, 2. Sivasspor 66, 3. Trabzonspor 65, 4. Fenerbahce 61, 5. Galatasaray 61, 6. Bursaspor 58....