Švédi zdolali USA a získali bronzové medaily

TASR|13. máj 2001 o 17:33

Hannover 13. mája (TASR) - Reprezentanti Švédska získali na hokejových MS v Nemecku bronzové medaily, keď v nedeľňajšom súboji o tretiu priečku zdolali USA 3:2. Severania sa tak tešili z cenného kovu znovu po dvoch rokoch, v roku 1999 v Nórsku vybojovali

rovnako tretie miesto.

USA - Švédsko 2:3
(0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 22. Campbell (Wilson), 60. Brown (Hendrickson, Campbell) - 7. Huselius (Axelsson), 23. Ottosson (Axelsson), 57. A. Johansson (Jönsson, Nord). Rozhodovali: Kurmann (Švajč.) - Hämäläinen (Fín.), Lauff (SR), vylúčení 5:5, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 10.514 divákov (vypredané).

USA: Esche - Housley, Gill, Hedican, Quint, Eaton, Tanabe, Weinrich, Kraft - Parrish, Halpern, Brown - Darby, Legwand, Connoly - Wilson, Plante, Campbell - Gionta, Hendrickson, Knuble

Švédsko: Tellqvist - Öhlund, Rohlin, Johnsson, Tjärnqvist, Nord, Olsson, Ölvestad, Zetterberg - Jönsson, Renberg, A. Johansson - Sundin, Alfredsson, Modin - Ottosson, Axelsson, Huselius - M. Johansson, H. Sedin, Salomonsson

Švédi v prvej tretine dominovali, keď využívali svoje technické prednosti a kombináciou sa dostávali do blízkosti brankára Escheho. Aktívny Huselius v tretej minúte šancu ešte nepremenil, ale o štyri minúty neskôr tvrdou strelou prekonal amerického brankára. Zámorskí hráči sa dostali k slovu až pri vlastnej presilovke a v druhej časti hry prebrali taktovku neveľmi záživného stretnutia. Snahu korunovali vyrovnávajúcim gólom Campbella, ale už o 69 sekúnd Ottosson dostal Švédov opäť do vedenia. Pozorná obrana severanov a spoľahlivý Tellqvist likvidovali potom lavínovité nájazdy súpera, ktorý sa ťažko presadzoval a keď sa chystal na záverečný nápor, A. Johansson tretím gólom v 57. minúte dostal možnosť predĺženia iba do roviny teórie. Američania sa nevzdali ani za tohto stavu, odvolali brankára a v presilovke Brown ešte zdramatizoval záver, v ktorom však už jeho krajanom chýbal čas i pokoj na súvislejšiu akciu.