Polášek neuspel vo finále štvorhry v Eastbourne

SITA|19. jún 2009 o 14:37

Slovenský tenista Filip Polášek neuspel vo finále štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 Aegon International v britskom Eastbourne v Sussexe.

EASTBOURNE. Slovenský tenista Filip Polášek neuspel vo finále štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 Aegon International v britskom Eastbourne v Sussexe (dotácia 450 000 eur, tráva). Americko-slovenský pár Travis Parrott - Filip Polášek podľahol v súboji dvoch nenasadených dvojíc Poliakom Mariuszovi Fyrstenbergovi a Marcinovi Matkowskému za 64 minút 4:6, 4:6. Polášek nevyužil šancu vo svojom piatom deblovom finále na turnaji hlavného okruhu ATP získať tretí primát. O víťazstve poľských tenistov vo vyrovnanom stretnutí rozhodli popri ich neomylnom servise aj jediné dva premenené brejkbaly: v úvodnom dejstve za stavu 4:4 a v druhom hneď v úvode na 1:0. Polášek s Parrottom sa nedostali ani raz k možnosti získať podanie svojich súperov, hoci za stavu 4:5 v druhom sete viedli na príjme 30:15. Slovák a Američan si napriek finálovej prehre z trávy v Eastbourne odnášajú 150 bodov do párového svetového rebríčka a spoločný šek na 11 450 eur. Poľskí šampióni získali 250 bodov a 22 750 eur.

Úradujúci domáci Tenista roka Filip Polášek, 23. vo svetovom rebríčku ATP vo štvorhre, mal pred nedávnym Roland Garros v Paríži problémy s pravým zápästím a priamo na spomenutom parížskom grandslamovom podujatí ho trápil chrbát. V Eastbourne bol však podľa vlastných slov už zdravotne v poriadku. Polášek a Parrott majú spolu na konte titul z októbra 2008 z ruského Petrohradu.

Štvorhra mužov - finále:

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Poľ.) - Travis Parrott, Filip Polášek (USA/SR) 6:4, 6:4 za 64 minút

Prehľad doterajších výsledkov Filipa Poláška vo finále štvorhry na hlavnom okruhu ATP:

2009:

jún Eastbourne (Angl.) tráva Travis Parrott (USA) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Poľ.) 4:6, 4:6

február Memphis (USA) tvrdý povrch Travis Parrott (USA) - Mardy Fish, Mark Knowles (USA/Bah.) 6:7 (1), 1:6

2008:

október Petrohrad (Rus.) tvrdý povrch Travis Parrott (USA) - Rohan Bopanna, Max Mirnyj (India/Biel.) 3:6, 7:6 (4), 10:8 (zápasový tajbrejk)

júl Gstaad (Švajč.) antuka Jaroslav Levinský (ČR) - Stéphane Bohli, Stanislas Wawrinka (Švajč.) 3:6, 6:2, 11:9 (zápasový tajbrejk)

apríl Valencia (Šp.) antuka Travis Parrott (USA) - Máximo González, Juan Monaco (Arg.) 5:7, 5:7

Legenda: dátum, dejisko, povrch, partner, súperi, výsledok.