Kristína Kučová postúpila do 2. kola, čaká ju Mauresmová

TASR|23. jún 2009 o 22:05

Slovenská tenistka Kristína Kučová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na prestížnom grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

LONDÝN.

Pri svojej premiére v seniorskej hlavnej súťaži na podujatí veľkej štvorky si poradila s Japonkou Aiko Nakamurovou v troch setoch 2:6, 6:3 a 6:3.

V 2. kole sa Kučová na tráve All England Clubu stretne s bývalou svetovou jednotkou a wimbledonskou šampiónkou z roku 2006 Francúzkou Amélie Mauresmovou. Mladšia zo sestier Kučových sa dostala do hlavného pavúka ako lucky loser namiesto zranenej Slovinky Katariny Srebotnikovej.

Víťazke juniorky na US Open z roku 2007 nevyšiel úvod zápasu, keď hneď v úvodnom geme stratila vlastné podanie a Nakamurová sa po potvrdení brejku ujala vedenia 2:0. V siedmej hre Japonka opäť prelomila servis Kučovej a prvý set získala jasne vo svoj prospech.

V druhom dejstve Kučová za stavu 1:1 opäť neudržala podanie, no hneď vzápätí kontrovala rebrejkom a dostala sa na koňa. Od stavu 3:3 získala tri gemy za sebou a vynútila si rozhodujúci set. V ňom si Kučová po dvoch brejkoch vybudovala rozhodujúci náskok 4:0. Za stavu 5:3 premenila Slovenka pri súperkinom podaní hneď prvý mečbal.