20. etapa: Alba - Sestriere | Sledujte naživo
Sagan ide v ťažkej etape, náskok úniku sa znížil.
AKTUALIZOVANÉ 7.30

Hantuchová postúpila, Cibulková vypadla

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do 2. kola dvojhry na turnaji WTA Tour v kalifornskom Stanforde.

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová (Zdroj: SITA AP)

STANFORD. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v kalifornskom Stanforde (dotácia 700.000 dolárov). V úvodnom kole si poradila s obhajkyňou titulu Kanaďankou Alexandrou Wozniakovou za 2:34 h po trojsetovej dráme 6:4, 4:6, 7:5 a úspešne tak odštartovala sériu na americkom harde. Nedarilo sa slovenskej jednotke Dominike Cibulkovej, nasadená šestka prehrala v dueli dvoch semifinalistiek Roland Garros s Austrálčankou Samanthou Stosurovou za 1:31 h 4:6 a 3:6. Vlani sa Cibulková v Stanforde dostala do štvrťfinále, kde po nevyužitých mečbaloch podľahla Japonke Ai Sugijamovej.

Hantuchovej súperkou v 2. kole bude nasadená sedmička Poľka Agnieszka Radwanská, s ktorou má Slovenka zatiaľ negatívnu bilanciu 1:2, v januári s ňou prehrala na podujatí v Sydney. Hantuchová absolvovala v utorok v Stanforde prvý súťažný zápas po takmer mesačnej prestávke. Naposledy sa predstavila v turnajovom kolotoči koncom júna vo Wimbledone, kde v osemfinále dvojhry prehrala s Američankou Serenou Williamsovou. Hantuchová má v Stanforde už teraz istú prémiu 8590 dolárov, do rebríčka WTA jej pribudne 60 bodov.

Hantuchovej vyšiel úvod

Zverenke brazílskeho trénera Larriho Passosa vyšiel úvod zápasu s Wozniakovou, keď po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0. Kanaďanka síce následne vyrovnala na 2:2, no Hantuchová potom získala tri gemy v rade a v ôsmej hre mala tri setbaly. Wozniaková ich odvrátila, znížila na 4:5, no v desiatom geme využila Hantuchová pri podaní súperky v poradí štvrtý setbal. V druhom dejstve mala navrch Wozniaková, ktorá v piatej hre prelomila Hantuchovej podanie.

V treťom sete za stavu 2:2 Slovenka čistou hrou stratila svoje podanie, no potom získala tri hry za sebou a za stavu 5:3 mala k dispozícii mečbal. Wozniaková ho však odvrátila skvelým víťazným úderom a po rebrejku vyrovnala na 5:5. Záver zápasu však patril Hantuchovej, ktorá za stavu 6:5 premenila v poradí druhý mečbal, keď Wozniaková spravila dvojchybu. Hantuchová po postupe do 2. kola žiarila spokojnosťou. "S úvodným vystúpením na americkom turné som veľmi spokojná. Myslím, že som predviedla veľmi dobrý tenis. Nebol to vôbec jednoduchý zápas. Hoci sme hrali tri sety, kondične som na tom bola veľmi dobre, čo je pozitívom pred ďalšími duelmi," povedala Hantuchová pre akreditované médiá.

O osude prvého setu zápasu medzi Cibulkovou a Stosurovou rozhodol desiaty gem, v ktorom Slovenka za stavu 4:5 stratila vlastné podanie. Na začiatku druhého dejstva sa aktívnejšia Austrálčanka po rýchlom brejku ujala vedenia 3:0 a prvý vzájomný zápas s Cibulkovou na okruhu WTA dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:3 premenila pri vlastnom servise vďaka esu hneď prvý mečbal. Cibulková, ktorá v zápase so Stosurovou doplatila na príliš veľké množstvo nevynútených chýb, si zo Stanfordu odnáša prémiu 4580 dolárov.