Rybáriková v 1. kole v Cincinnati nestačila na K. Bondarenkovú

SITA|10. aug 2009 o 19:52

Slovenskej tenistke Magdaléne Rybárikovej nevyšiel vstup do zaoceánskej série turnajov na tvrdom povrchu.

CINCINNATI. Slovenskej tenistke Magdaléne Rybárikovej nevyšiel vstup do zaoceánskej série turnajov na tvrdom povrchu, keď v 1. kole na podujatí v americkom Cincinnati (dotácia 2 milióny USD) prehrala s ukrajinskou kvalifikantkou Katerynou Bondarenkovou za 69 minút 2:6, 2:6.

Dvadsaťtriročná Bondarenková (67. v rebríčku WTA Tour) vyrovnala bilanciu vzájomných dielov s o tri roky mladšou Rybárikovou (47.) na 1:1, keď predtým rodáčka z Piešťan vyhrala v januári v tasmánskom Hobarte 4:6, 7:6 (6), 6:1. Víťazná Ukrajinka sa v 2. kole stretne s Američankou Serenou Williamsovou.

Rybáriková prehrala v I. sete svoje podanie vo štvrtom geme, a potom aj v ôsmom, takže Bondarenková vyhrala bez väčšej námahy za 37 minút 6:2. Rybárikovej potom nevyšiel ani vstup do druhého dejstva, prehrala si dva razy servis a na ukazovateli skóre bolo razom 0:4. Potom síce zverenkyňa Mojmíra Mihala znížila na 2:5, ale v ôsmom geme znovu neuspela pri svojom podaní a Ukrajinka vyhrala aj druhý set 6:2.