Roya zachránila pri Demitrovom pokuse žŕdka, Colorado vedie už 2:0

TASR|15. máj 2001 o 09:54

New York 15. mája (TASR) - Finálová séria Západnej konferencie zámorskej NHL pokračovala v noci na utorok druhým zápasom v Denveri, v ktorom opäť zvíťazili domáci hráči Avalanche (4:2) a na zápasy už vedú 2:0. Séria bude pokračovať tretím stretnutím v noc

i na štvrtok.

Slovenský útočník hostí Pavol Demitra vstúpil do stretnutia výborným prienikom pred brankára Roya a nedovoleným zákrokom ho zastavil až Greg de Vries. Z dvojminútovej presilovky však Blues nevyťažili vedúci gól a naopak v 14. min v oslabení inkasovali po strele veterána Raya Bourqua. V úvode druhej časti hry už vylúčenie Martina Škoulu hostia potrestali vyrovnávajúcim gólom Mellanbyho, no v závere tretiny sa presadil prvý útok lavín a akciu Milana Hejduka a Joa Sakica úspešne zakončil Adam Foote. V záverečnom dejstve bluesmani zatlačili Avalanche v ich obrannej tretine, no na konci ich úsilia stál perfektný Roy. Na hruškách ho nachytal iba Demitra, ktorý brankársku legendu prekvapil spoza jeho siete. Jeho pokus však zastavila ľavá žŕdka. Po sérii ďalších premárnených šancí hráčov zo St. Louis udreli opäť domáci a zvýšili na 3:1. V 35. min hostia síce znížili po delovke hráča s najtvrdšou strelou v NHL Ala MacInnisa, ale záver zápasu nezvládol po taktickej stránke v play off zatiaľ najúspešnejší útočník Blues Pierre Turgeon. V predposlednej minúte odišiel za sekanie na trestnú lavicu a hostia v záverečnej hre bez brankára 5 proti 5 pochopiteľne inkasovali do prázdnej bránky.

Demitra skúšal Royovu pozornosť trikrát a okrem žŕdky ešte raz tesne minul bránku. Jeho spoluhráč Ľuboš Bartečko sa na ľad v tohtoročnom play off ešte nedostal.

"Tri góly, ktoré som dostal, boli z kategórie šťastných. My sme vypracovali dva pekné góly, no ich šťastie rozhodlo," skonštatoval po zápase český brankár Roman Turek. Jeho spoluhráč z obrany Chris Pronger, ktorý odohral takmer polhodinu čistého času (29:24), vyhlásil: "Proti takému mužstvu ako je Colorado sa hrá veľmi ťažko, keď sa musí doťahovať gólový náskok. Stačí im jednogólové vedenie a oni sa už stiahnu a pozorne bránia." St. Louis v sérii ešte neviedlo, no jeho tréner Joel Quenneville ešte neskladá zbrane. "Prehrávame už 0:2 a je to nepríjemné, verím však, že na domácom ľade to napravíme," presviedčal kormidelník bluesmanov. Od presťahovania klubu lavín z Quebecu pod Skalisté hory Avalanche ešte ani raz nevypadli, keď vyhrávali v sérii 2:0. "Náš náskok prenáša tlak na súpera," upozornil kapitán Joe Sakic.

COLORADO - ST. LOUIS 4:2
(1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 14. Bourque (Blake, Tanguay), 39. Foote (Sakic, Hejduk), 54. Podein (Drury, Bourque), 60. Drury (Hejduk) - 29. Mellanby (MacInnis, Stillman), 56. MacInnis (Chavanov). Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:30. Brankári: Roy - Turek. Rozhodcovia: McGeough, McCreary - 18.007 divákov.

(Stav série 2:0)

Domov»Hokej»NHL»Roya zachránila pri Demitrovom pokuse žŕdka, Colorado vedie už 2:0