Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Ajax v generálke na Slovan nestačil na PSV Eindhoven

V nedeľňajšom stretnutí 3. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže prehral súper aktuálneho slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava v play-off Európskej ligy UEFA ...

EINDHOVEN. V nedeľňajšom stretnutí 3. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže prehral súper aktuálneho slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava v play-off Európskej ligy UEFA 2009/2010 Ajax Amsterdam na ihrisku PSV Eindhoven 3:4.

O úvodný gól duelu sa už v 2. min postaral kanonier Ajaxu Luis Suárez. Ten po obrovskej chybe domáceho gólmana Isakssona rozvlnil sieť za jeho chrbtom. V 37. min krásnou strelou z priameho kopu z približne tridsaťmetrovej vzdialenosti vyrovnal maďarský legionár PSV Balázs Dzsudzsák.

Lenže už o dve minúty neskôr odpovedal na presný zásah PSV kapitán Ajaxu Luis Suárez, ktorý preloboval vybiehajúceho domáceho brankára. Vo veľmi kvalitnom, no pomerne nervóznom stretnutí, pokračovali hráči oboch mužstiev aj v druhom dejstve. Po prestávke sa najprv presadil domáci stredopoliar Otman Bakkal, toho našiel v pokutovom území Dzsudzsák, ktorý sa uvoľnil nádhernou individuálnou akciou na ľavej strane ihriska.

Mužom zápasu bol jednoznačne Maďar Dzsudzsák. Ten zaznamenal aj svoj druhý presný zásah v stretnutí, keď sa v 55. min presadil opäť strelou z priameho kopu. O tri minúty neskôr zariadil vyrovnanie strelou z hranice pokutového územia amsterdamský záložník Emanuelson. O tom, že tri body zostanú v Eindhovene rozhodol v 75. min svojím druhým gólom v stretnutí Bakkal.

Pre Ajax to bola prvá strata bodov v Eredivisie 2009/2010. Naopak, PSV zaznamenal svoju premiérovú výhru v tomto ročníku. Prvý zápas play-off Európskej ligy UEFA 2009/2010 medzi Ajaxom a Slovanom je na programe vo štvrtok 20. augusta v Amsterdam Arene, odveta o týždeň neskôr na bratislavskom Tehelnom poli.

Výsledok - nedeľa:

PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam 4:3 (1:2)

Góly: 37. a 55. Dzsudzsák, 50. a 75. Bakkal - 2. a 39. L. Suárez, 58. Emanuelson, ŽK: 16. Dzsudzsák, 44. Pieters, 65. Afellay - 16. De Zeeuw, 17. Wielaert, 26. L. Suárez, 53. Atouba, 85. Enoh, 36 200 divákov

Zostava Ajaxu: Stekelenburg - Van der Wiel, Wielaert, Alderweireld, Atuba - De Zeeuw, Enoh, Vertonghen, Emanuelson (76. Sulejmani) – Rommedahl (83. Cvitanich), L. Suárez