Kvalifikantka Rybáriková v New Havene už v osemfinále

SITA|24. aug 2009 o 20:20

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila do osemfinále dvojhry na turnaji WTA Tour Pilot Pen Tennis v americkom New Havene.

NEW HAVEN. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila do osemfinále dvojhry na turnaji WTA Tour Pilot Pen Tennis v americkom New Havene (Premier, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch DecoTurf II vonku).

V pondelkovom súboji 1. kola dvoch nenasadených hráčok si 20-ročná Slovenka poradila s o 9 rokov staršou Taliankou Francescou Schiavoneovou za 82 minút 6:4, 6:4. Súperkou Rybárikovej v súboji o postup do štvrťfinále na tomto poslednom prípravnom podujatí pred začiatkom US Open bude víťazka duelu Marion Bartoliová (6-Fr.) - María José Martínezová-Sánchezová (Šp.).

Rybáriková (48. v rebríčku WTA Tour) zvíťazila v New Havene už vo štvrtom stretnutí v rade, keďže si účasť v hlavnej súťaži musela vybojovať v trojkolovej kvalifikácii. V úvode súboja so skúsenou 27. hráčkou svetového renkingu Schiavoneovou prehrávala 0:2, ale vzápätí otočila na 5:3 a set dotiahla do úspešného konca na 6:4. V druhom dejstve sa zverenkyňa Mojmíra Mihala po úvodnom brejku ujala vedenia 2:0 a tento minimálny náskok si udržala až do konca. Za stavu 5:4 síce pri svojom podaní dvojchybou súperke ponúkla brejkbal, ale napokon zavŕšila zápas víťazne pri svojom podaní.