Kuznecovová hladko postúpila cez Görgesovú

SITA|1. sep 2009 o 19:39

Po pondelňajších víťazstvách Američaniek Sereny a Venus Wiliamsovej a Belgičanky Kim Clijstersovej postúpila do 2. kola dvojhry na US Open aj štvrtá z piatich bývalých víťaziek tohto turnaja, ktoré hrajú v New Yorku aj v tomto roku.

NEW YORK. Po pondelňajších víťazstvách Američaniek Sereny a Venus Wiliamsovej a Belgičanky Kim Clijstersovej postúpila do 2. kola dvojhry na grandslamových US Open aj štvrtá z piatich bývalých víťaziek tohto turnaja, ktoré hrajú v New Yorku aj v tomto roku.

Ruska Svetlana Kuznecovová triumfovala nad Nemkou Juliou Görgesovou, 92. v renkingu, za 62 minút 6:3, 6:2, keď od stavu 2:3 s brejkom získala 10 z 12 gemov.

Šestka US Open Kuznecovová síce zaostala v štatistike "winnerov“ (12:18), ale mala výrazne istejšiu ruku (8:26 na nevynútené chyby). Hrdinka newyorského turnaja z roku 2004 si najbližšie zmeria sily s Lotyškou Anastasijou Sevastovovou (96.).

Dvadsaťštyriročná Petrohradčanka Kuznecovová triumfovala začiatkom júna na parížskom antukovom Roland Garros, odvtedy však márne hľadá formu a má skóre 6:5. Piatou niekdajšou šampiónkou, ktorá hrá tento rok vo Flushing Meadows, je Ruska Maria Šarapovová.

Safinová otočila z 0:3 v treťom sete

Záverečný štvrtý grandslamový turnaj tenisovej sezóny US Open v New Yorku sa takmer dočkal svojej prvej obrovskej senzácie.

Jednotka dvojhry žien i svetového rebríčka WTA Tour Dinara Safinová z Ruska prehrávala v utorňajšom stretnutí 1. kola s 18-ročnou austrálskou držiteľkou voľnej karty Oliwiou Rogowskou (167. v renkingu) 0:3 v treťom sete a čelila vo štvrtom geme brejkbalovej hrozbe, napokon však za 155 minút zvíťazila po boji 6:7 (5), 6:2, 6:4.

Finalistka tohtoročných melbournských Australian Open i parížskeho Roland Garros predviedla len 18 víťazných úderov a urobila 48 nevynútených chýb (11 dvojchýb), mladučká austrálska súperka popri 19 "winneroch" urobila až 65 nevynútených chýb.

Safinová, ktorá odvrátila črtajúci sa tretí neúspech v rade, si v 2. kole zmeria sily s postupujúcou z duelu Poľky Urszuly Radwanskej s takisto nenasadenou Nemkou Kristinou Barroisovou.

Tathiana Garbinová (Tal.) - Mallory Cecilová (USA) 6:0, 6:1

Anastasia Rodionovová (Austr.) - Lourdes Domínguezová-Linová (Šp.) 6:0, 4:6, 6:1

Melanie Oudinová (USA) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) 6:1, 6:2

Naďa Petrovová (13-Rus.) - Katarina Srebotniková (Slovin.) 6:3, 6:3

Anastasija Sevastovová (Lot.) -Tamarine Tanasugarnová (Thaj.) 6:3, 7:5

Patty Schnyderová (19-Švajč.) - Lucie Šafářová (ČR) 4:6, 6:3, 7:6 (6)

Aľona Bondarenková (30-Ukr.) - Alla Kudriavcevová (Rus.) 3:6, 6:3, 6:2

Caroline Wozniacká (9-Dán.) - Galina Voskobojevová (Kaz.) 6:4, 6:0

Sara Erraniová (Tal.) - Arantxa Rusová (Hol.) 6:0, 6:3

Šuai Pcheng (Čína) - Jarmila Grothová (Austr.) 6:2, 6:3