Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Prešov zvíťazil v Hlohovci

Súhrn výsledkov utorňajších a stredajších stretnutí 3. kola hádzanárskej extraligy mužov.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov utorňajších a stredajších stretnutí 3. kola hádzanárskej extraligy mužov:

Streda

HC Štart Nové Zámky - HK 47 Trnava 49:22 (21:12)

Najviac gólov: Rábek 12/2, Sivák 8, Fuňak a Bokol po 7 - Kurka 6, Kováč, Draškovič a Mojzes po 3

Pok. hody: 3/2 - 5/3, vylúčení: 9 - 5, ČK: Rumanovský a Budzák za hrubé fauly, Ivanovič (vedúci mužstva, všetci Trnava) za nešp. správanie, rozhodovali: Gedeon, Rapač, 500 divákov

Prvý gól síce strelil Novozámčan v trnavských farbách Mojzes, to však iba nabudilo domácich. Tí ovládli dianie na palubovke, v druhom polčase hostia odišli fyzicky a len o gól napokon unikli pri domácej exhibícii päťdesiatke. V drese Nových Zámkov exceloval Oliver Rábek, ktorý sa do zostavy vrátil po polročnej pauze pre operáciu ramena. V prvom súťažnom zápase strelil hneď 12 gólov.

MŠK HANT Považská Bystrica - ŠKP Bratislava 39:26 (18:12)

Najviac gólov: Firit 13/4, Štefanisko 6, M. Kozák 6/1 - Spuchlák 8/5, Berner a Slaninka po 3

Pok. hody: 6/5 - 8/7, vylúčení: 8 - 6, rozhodovali: Sabol, Daňo, 450 divákov

Domáci sa v úvode nevedeli dostať do tempa a zápas bol v prvých minútach vyrovnaný. Od 15. min však Považská Bystrica upravila za 9 minút z 9:8 na 15:8 a prakticky rozhodla. V stretnutí sa darilo strelecky najmä Firitovi, ktorý dal v prvej tridsaťminútovke deväť gólov. Druhé dejstvo už bolo v jednoznačnej domácej réžii.

IS Košice - MHC Edymax Bardejov 29:21 (17:10)

Najviac gólov: Pecha 6, Strapko a Petraško po 5 - Krok 8, Židišin 5

Pok. hody: 5/4 - 0, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Richvalský, Cibere, 520 divákov

Východoslovenské derby malo dobrú úroveň. Domáci viedli po celý zápas. Hostia sa im svojou bojovnosťou snažili komplikovať život. Víťazstvo Košíc je zaslúžené.

Utorok

MŠK Hlohovec - Tatran Prešov 30:35 (17:17)

Najviac gólov: Vlčko 10/3, F. Zaťko 6 - Tumidalský 12, Huňady 7/1, Antl 5/1

Pok. hody: 3/3 - 4/2, vylúčení: 6 - 9, ČK: M. Fázik (Hlohovec) za hrubý faul, rozhodovali: Dvorský a Sivák (obaja SR), 700 divákov

Prvý polčas začal lepšie Hlohovec, počas celého úvodného dejstva sa držal vo vedení až v poslednej minúte Prešov vyrovnal a po prvom polčase svietilo na ukazovateli nerozhodné skóre 17:17. V druhom polčase hrali domáci nervóznejšie a stále doťahovali náskok favorizovaných Prešovčanov, to sa im však nepodarilo a hostia triumfovali 35:30.