Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali vo Veselí

SITA|19. sep 2009 o 19:33

Súhrn výsledkov hádzanárskej interligy žien.

Remíza v Bratislave

V prvom polčase videli diváci zo strany domáceho ŠKP slabý výkon, no Bratislavčanky sa v druhom dejstve zlepšili najmä v obrannej fáze a chytila sa im aj gólmanka Z. Školková. Domácim hráčkam sa napokon podarilo zmazať polčasové sedemgólové manko (13:20) a získať bod za remízu 31:31.

ŠKP Bratislava - DHK Olomouc 31:31 (13:20)

Najviac gólov: Šimáková 9/9, Beňušková 5, Martanovičová 3 - Polášková 7, Růžičková 4, Tomečková 3/2. Pok. hody: 10/9 - 5/2, vylúčené: 2 - 4, ČK: Hejtmánková (Olomouc) za hrubý faul, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula (obaja SR), 150 divákov.

Iuventa prehrala

Domáce na palubovke dominovali. V I. polčase vychádzali z výbornej obrany na čele s brankárkou Černou. Chyby hráčok Iuventy trestali prevažne z rýchlych protiútokov a prakticky už pred prestávkou rozhodli o osude duelu (19:6). Po zmene strán sa tempo zvoľnilo, Veselí napokon rozdrvilo slovenského vicemajstra 14-gólovým rozdielom (38:24).

HC Britterm Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce 38:24 (19:6)

Najviac gólov: Viniatynská 10/2, Chmelařová 8, Fleková a Štěrbová 5 - Hollá 7/6, Škľaruková a Horňáková po 4. Pok. hody: 3/2 - 6/6, vylúčené: 3 - 5, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 300 divákov.

Tesná výhra Šale

V napínavom a bojovnom stretnutí boli v I. polčase o niečo lepšie domáce, ktoré ho vyhrali 14:12. Favorizované hostky sa prvýkrát dostali do vedenia až v 42. min (19:18). V závere sa prejavili väčšie skúsenosti Šale, ktorá vďaka gólu Čamajovej z 59. min na 27:26 získala dva body.

HC Zlín - HK Slovan Duslo Šaľa 26:27 (14:12)

Najviac gólov: Budayová 9/1, Adámková 4, Růčková 3, Salčáková 3/1 - Dubajová 9, Čamajová a A. Tóthová po 5, Pileková 3. Pok. hody: 3/2 - 1/0, vylúčené: 2 - 7, rozhodovali: Bauer a Tvrdoň (obaja ČR), 450 divákov.

Slavia Praha si bez problémov poradila s Trenčínom

Stretnutie bolo ako-tak vyrovnané len v úvodnej desaťminútovke (4:6). Slavia potom ovládla dianie na palubovke a rýchlou jednoduchou hrou zvyšovala svoj náskok. Trenčianky sa nechytili ani na začiatku II. polčasu a duel pokračoval v jednoznačnej réžii pražského

HK Štart Trenčín - DHC Slavia Praha 23:40 (12:18)

Najviac gólov: Žideková 6, Birkušová 5, Drotárová a Kovaličková po 4 - K. Černá a Vítková po 8, Knedlíková 7. Pok. hody: 4/2 - 3/2, vylúčené: 5 - 5, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 250 divákov.

Písek doma vyhral o jediný bod

Po vyrovnanom začiatku sa domácim podarilo v poslednej desaťminútovke I. polčasu získať trojgólový náskok (12:9). Písku vyšiel aj vstup do II. polčasu, keď išiel do vedenia 18:13. Jeho hráčky však vzápätí poľavili a v 50. min bol stav vyrovnaný 22:22. V dramatickom závere boli predsa len šťastnejšie domáce, ktorých víťazný gól strelila v 58. min Martenková.

Casta Sokol Písek - TJ Házená Jindřichov Hradec 27:26 (12:9)

Najviac gólov: Krouská 7, I. Luzumová 7/1, Martenková 4, Vrabcová 4/2 - Bubeníková, Pilařová po 5, Kupková 5/4. Pok. hody: 5/3 - 6/5, vylúčené: 4 - 4, rozhodovali: Průcha a Větrovský (obaja ČR), 300 divákov.