Hrbatý prešiel v Trnave prvým kolom

SITA|22. sep 2009 o 13:48

Slovenský tenista Dominik Hrbatý zvíťazil v utorňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji v Trnave nad nenasadeným Španielom Davidom Marrerom 6:4, 6:3.

TRNAVA. Slovenský tenista Pavol Červenák zvíťazil v utorňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Trophy v areáli TC Empire v Trnave (dotácia 64 000 eur, antuka) nad takisto nenasadeným českým držiteľom voľnej karty Bohdanom Ulihrachom v ich prvom vzájomnom súboji za 67 minút 6:4, 6:2.

Dvadsaťdvaročný Bratislavčan Červenák momentálne figuruje na 273. mieste vo svetovom rebríčku a 34-ročný rodák z Kolína Ulihrach sa nachádza až na 721. pozícii (naposledy hral koncom apríla v Ostrave). V minulosti však tomuto držiteľovi troch singlových trofejí z hlavného profesionálneho okruhu patrila aj 22. pozícia. V Trnave sa aj vlani lúčil v 1. kole po dosiahnutí osemfinále v sezóne 2007.

Hráč mesiaca júl 2006 podľa Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) Červenák, ktorý si začiatkom septembra zranil na challengeri v španielskej Seville pravý členok, ale už sa stihol vystrábiť, sa v osemfinále miestnej singlovej súťaže stretne s Ukrajincom Oleksandrom Dolgopolovom ml. (164.).

Proti tejto sedmičke žrebu má ešte zo sezóny 2006 skóre 1:2. Na trnavskom podujatí Červenák predvlani prehral ako kvalifikant v 1. kole "veľkého pavúka" a minulý rok nezvládol už vstup do kvalifikácie.

Kližan neuspel

Slovenský tenista Martin Kližan prehral v utorňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Trophy v areáli TC Empire v Trnave (dotácia 64 000 eur, antuka) s takisto nenasadeným Talianom Albertom Brizzim aj v ich druhom vzájomnom súboji v troch setoch, a to za 115 minút 3:6, 6:2, 2:6.

Člen daviscupového tímu SR z minulotýždňového bratislavského zápasu s Macedónčanmi (5:0) Kližan predtým podľahol 25-ročnému 298. mužovi renkingu ATP Brizzimu koncom júna v kvalifikácii tiež na antuke na challengeri v Reggiu Emilia - 6:3, 3:6, 4:6.

Dvadsaťročný Bratislavčan Kližan, momentálne 248. vo svetovom rebríčku, teda zatiaľ zostáva v tejto sezóne na okrúhlych 50 triumfoch. Zverenec Ladislava Simona získal tento rok tituly na turnajoch ITF v Stupave a Bolzane. V Trnave sa predvlani prebojoval do osemfinále, minulý rok absentoval.

Dominik víťazne aj v Trnave

Dominik Hrbatý nasadený ako piaty zvíťazil v utorňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Trophy v areáli TC Empire v Trnave (dotácia 64 000 eur) nad Španielom Davidom Marrerom, 186. v renkingu, v ich prvom vzájomnom súboji a pri vlastnom debute na tomto podujatí za 80 minút 6:4, 6:3.

Domáci daviscupový rekordér a od nedele už len bývalý člen reprezentácie Hrbatý teda zvládol náročný prechod z tvrdého povrchu v hale na antuku vonku. V osemfinálovom 2. kole si 154. hráč svetového rebríčka ATP (v minulosti mu však patrilo aj 12. miesto) zmeria premiérovo vo svojej kariére sily s nenasadeným Talianom Albertom Brizzim (298.), ktorý v utorok premohol Martina Kližana 6:3, 2:6, 6:2.

Tridsaťjedenročný Bratislavčan Hrbatý na individuálnej úrovni, teda mimo tímových súťaží (vrátane líg), dosiahol svoj prvý singlový úspech od 30. júna, keď na challengeri ATP v nemeckom Braunschweigu zdolal Ekvádorčana Nicolasa Lapenttiho.

Zo Slovákov v utorok ešte budú hrať vo štvorhre držitelia voľnej karty Ján Krošlák a Marek Semjan. Posledný spomenutý v utorok v singli v 1. kole využil "wild card" a zdolal Ukrajinca Arťoma Smirnova 6:0, 7:5. Pavol Červenák si poradil s českým veteránom s voľnou kartou Bohdanom Ulihrachom 6:4, 6:2. Martin Kližan podľahol Talianovi Albertovi Brizzimu 3:6, 6:2, 2:6. Kvalifikant Andrej Martin ťahal za kratší koniec proti Ukrajincovi Sergijovi Stachovskému (1:6, 4:6).