Giro d'Italia 18. etapa | Sledujte naživo
Sagan neznížil stratu na Démara. Novým lídrom Gira sa stal Kelderman
AKTUALIZOVANÉ 23.37

Jendriškov gól vyradil z Pohára DFB prvoligový Leverkusen

Slovenský reprezentačný útočník Erik Jendrišek sa v stredu pričinil o jedno z prekvapení 2. kola nemeckého futbalového ...

BRATISLAVA. Ligové poháre.

Slovenský futbalový reprezentant Erik Jendrišek rozhodol o postupe 1. FC Kaiserslautern do 3. kola Nemeckého pohára cez Bayer Leverkusen.

Na víťazstve druholigistu nad účastníkom najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy 2:1 sa 22-ročný rodák z Trstenej podieľal jedným presným zásahom.

Rýchlonohý útočník upravoval v 62. min pravačkou na 2:0, v 86. min potom hosťujúci Gekas už len korigoval na konečných 1:2 z pohľadu Leverkusenu. V drese Kaiserslauternu odohral v ofenzíve po boku autora víťazného gólu Jendrišeka celý zápas aj Adam Nemec, ktorý videl žltú kartu.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 2. kola Nemeckého pohára vo futbale (hralo sa na 1 zápas):

Mníchov 1960 - Hertha Berlín 2:2 po predĺžení, na strely zo značky pok. kopu 4:1

Augsburg - Freiburg 1:0

Brémy - St. Pauli 2:1

Frankfurt - Aachen 6:4 - Szilárd Németh (Aachen) sedel na lavičke náhradníkov.

Osnabrück - Hamburger SV 3:3 po predĺžení, na strely zo značky pok. kopu 4:2

Lübeck - Stuttgart 1:3 po predĺžení

Kaiserslautern - Leverkusen 2:1 - Erik Jendrišek odohral celý duel a strelil druhý gól svojho tímu, Adam Nemec (obaja Kaiserslautern) bol na ihrisku celých 90 minút a videl žltú kartu

1. FC Kolín - Wolfsburg 3:1 - Peter Pekarík (Wolfsburg) sedel na lavičke náhradníkov

Twente bez Stocha rozstrieľalo Joure

Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch sa neobjavil v zostave holandského prvoligistu FC Twente Enschede v stredajšom stretnutí 2. kola národného pohára na pôde SC Joure.

"Tréner sa rozhodol dopriať mne aj ďalším štyrom hráčom zo základu odpočinok. Určite v tom nie je žiadne zranenie," povedal v stredu večer pre agentúru SITA 19-ročný reprezentačný stredopoliar Miňo Stoch. Jeho spoluhráči napokon zdolali účastníka nižšej holandskej súťaže jednoznačne 8:0.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 2. kola Holandského pohára vo futbale (hralo sa na 1 zápas):

Montpellier prehal s Lens 3:4 po predĺžení

Výsledky stredajších stretnutí šestnásťfinále Francúzskeho pohára vo futbale (hralo sa na 1 zápas):

Everton vysoko zdolal Hull a postupuje. Weiss si zahral za Man City v predĺžení

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v stredajšom zápase 3. kola anglického Carling Cupu (Ligový pohár) nad Fulhamom 2:1 po predĺžení.

V ňom dostal dôveru od trénera Marka Hughesa aj slovenský stredopoliar Vladimír Weiss mladší. Pre 19-ročného reprezentanta to bol druhý zápas v drese City, prvý v tejto sezóne.

"Citizens" sa dlho trápili a do polčasu prehrávali 0:1, krátko po zmene strán však vyrovnal Barry. V 91. minúte sa na ihrisko dostal aj syn slovenského reprezentačného trénera a onedlho mohol dokonca rozhodnúť, keď jeho prudká strela z vnútra šestnástky presvišťala nad brvno bránky Fulhamu. Napokon o triumfe Manchestru City rozhodol obranca Kolo Toure dorážkou z tesnej blízkosti.

sumár - 3. kolo Carling Cupu:

Manchester City - FC Fulham 2:1 pp (1:1, 0:1)

Manchester United - Wolverhampton 1:0

Manchester City - Fulham 2:1 po predĺžení - Vladimír Weiss ml. (Manchester City) nastúpil v 91. min.

Yakubu okorenil návrat gólom a zranil sa

Zmiešané pocity mohol mať po stredajšom zápase 3. kola futbalového anglického Ligového pohára s Hull City útočník Evertonu Ayegbeni Yakubu.

Nigérijčan sa objavil v zostave liverpoolskeho klubu prvý raz od novembra minulého roku a svoj návrat po dlhodobom zranení achilovky oslávil už v 11. min úvodným gólom duelu, ale do druhého polčasu už nenastúpil, pretože si natiahol stehenný sval.

Jeho stav by ale nemal byť vážny, asistent trénera Evertonu Steve Round prezradil, že David Moyes iba nechcel riskovať eskaláciu problému.

"Ide o mierne natiahnutie. Chceme, aby vo štvrtok trénoval a bol pripravený na sobotu, preto sme ho preventívne stiahli. Yakubu je strelec s potenciálom 20 gólov na sezónu. Deväť mesiacov nehral. Na vlastné oči som sledoval, ako tvrdo pracoval, aby sa mohol vrátiť. Bola to pre neho náročná cesta, preto sme mali z jeho gólu obrovskú radosť," referoval Steve Round.

Everton zdolal Hull City na jeho ihrisku suverénne 4:0 a postúpil do 4. kola Carling Cupu. V sobotu čaká Moyesových zverencov ligový duel v Portsmouthe s posledným tímom tabuľky Premier League.