Hantuchová prehrala vo štvrťfinále dvojhry v Soule

SITA|25. sep 2009 o 19:04

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v piatkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Tour Hansol Korea Open v kórejskom Soule (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace vonku) s nenasadenou Japonkou Kimiko Dateovou-Kr

SOUL. ummovou v ich premiérovom vzájomnom súboji za 163 minút 6:7 (3), 6:4, 4:6.

Jednotka tohto podujatia Hantuchová viedla v prvom sete nad niekdajšou štvorkou svetového rebríčka Dateovou-Krummovou 5:1 a 30:0 pri svojom podaní. V tretej časti vyrovnala z 2:4 na 4:4 a v deviatom geme mala ako prijímajúca 2 brejkbaly, ale proti trojnásobnej grandslamovej semifinalistke z 90. rokov minulého storočia (vlani sa vrátila na dvorce po 12-ročnej odmlke) ich nevyužila. V trojsetovom zápase ťahala zverenkyňa Larriho Passosa za kratší koniec po sérii desiatich triumfov tohto typu. Za "maratónskych" okolností predtým naposledy podľahla 18. júna na tráve v holandskom Hertogenboschi ruskej jednotke renkingu Dinare Safinovej 6:1, 4:6, 3:6.

"Bol to zápas mnohých zvratov. Mala som v ňom veľa šancí. Kimiko si zaslúži uznanie, hrala neuveriteľne. Myslela som si, že v jej veku na ňu postupne bude doliehať čoraz väčšia únava, ale nestalo sa. Chodila si pre údery, posielala mi loptičku plocho a tvrdo, bolo pre mňa ťažké čokoľvek s tým robiť. Súperka za žiadneho stavu neskladala zbrane. Mala som príležitosti aj v treťom sete na returne pri skóre 4:4, ona však tuho bojovala o každučký bod. Jednoducho, nepreklopilo sa to na moju stranu. Vedela som, že má čaká náročný duel, ale nepredpokladala som, že Kimiko si bude počínať až takto dobre. Vzhľadom na predlhú prestávku v jej kariére som rátala s nejakými tými chybami, predviedla však perfektný výkon,“ uznala D. Hantuchová vo svojom blogu pre internetovú stránku Tenisovej asociácie žien.

Dvadsaťšesťročná popradská rodáčka Hantuchová potrebovala aspoň prienik do miestneho finále na to, aby sa k 28. septembru znova stala národnou rebríčkovou jednotkou. Odnáša si 70 bodov do počítačového poradia a šek na 5340 USD.

V nasledujúcom záverečnom štvrťfinále soulskej singlovej súťaže si Magdaléna Rybáriková zmeria sily so Španielkou Anabel Medinovou-Garriguesovou, dvojkou žrebu. Čoskoro 39-ročná Hantuchovej premožiteľka Dateová-Krummová (nar. 28. septembra 1970 v Kjóte), 155. v renkingu, si medzi najlepšími štyrmi v kórejskej metropole zmeria sily s ruskou obhajkyňou titulu Mariou Kirilenkovou.

Dvojhra - štvrťfinále:

Kimiko Dateová-Krummová (Jap.) - Daniela Hantuchová (1-SR) 7:6 (3), 4:6, 6:4 za 163 minút