Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Slováci v zahraničí: Skórovali Jendrišek, Bakoš a Bažík

Sumár aktuálnych vystúpení slovenských futbalistov v zahraničných súťažiach (2. - 4. októbra 2009).

Erik Jendrišek v drese slovenskej reprezentácie.Erik Jendrišek v drese slovenskej reprezentácie. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Sumár aktuálnych vystúpení slovenských futbalistov v zahraničných súťažiach (2. - 4. októbra 2009):

ANGLICKO

I. liga - 9. kolo:

FC Chelsea - FC Liverpool 2:0 - Martin Škrtel odohral za hostí celý duel.

II. liga - 11. kolo:

Preston - West Bromwich Albion 0:0 - Marek Čech hral za WBA do 79. minúty.

TALIANSKO

I. liga - 7. kolo:

AS Rím - Neapol 2:1 - Marek Hamšík odohral za Neapol celý zápas.

Bari - Catania 0:0 - Tomáš Košický nestál v bránke hostí.

II. liga - 8. kolo:

Cesena - Salernitana 3:0 - Martin Petráš absolvoval za Cesenu celý duel.

NEMECKO

I. liga - 8. kolo:

Leverkusen - Norimberg 4:0 - Marek Mintál (Norimberg) nenastúpil.

Bochum - Wolfsburg 1:1 - Stanislav Šesták nehral za Bochum, Peter Pekarík (Wolfsburg) nenastúpil.

Mainz - Hoffenheim 2:1 - Miroslav Karhan hral za Mainz do 57. minúty.

Schalke - Frankfurt 2:0 - Ľuboš Hanzel za Schalke nenastúpil.

II. liga - 7. kolo:

FSV Frankfurt - 1. FC Kaiserslautern 1:1 - Erik Jendrišek hral do 87. min, Adam Nemec (obaja Kaiserslautern) do 76. min. Jendrišek skóroval.

Aachen - Cottbus 1:1 - Szilárd Németh hral za domácich od 85. minúty.

FRANCÚZSKO

Boulogne - Lille 2:3 - Róbert Vittek (Lille) hral od 89. minúty.

Nice - Valenciennes 3:2 - Filip Šebo za hostí nehral.

RAKÚSKO

I. liga - 10. kolo:

Sturm - Kapfenberg 0:0 - Peter Hlinka odohral za Sturm celý zápas.

Austria - Mattersburg 1:0 - Tomáš Sedlák za hostí nenastúpil.

Salzburg - Kärnten 7:1 - Dušan Švento hral za domácich do 62. minúty.

ŠKÓTSKO

St. Mirren - Hearts 2:1 - Marián Kello nestál v bránke hostí.

HOLANDSKO

Den Haag - Groningen 1:1 - Csaba Horváth odohral za domácich celý duel a dostal žltú kartu.

Heracles - FC Twente Enschede 1:3 - Miroslav Stoch bol vystriedaný v 79. min, Andrej Rendla (obaja Twente) nenastúpil.

BELGICKO

Gent - Mouscron 1:1 - Ján Slovenčiak za hostí nechytal.

NÓRSKO

I. liga - 27. kolo:

Lilleström - Lyn 2:1 - Martin Husár za domácich nenastúpil.

Rosenborg Trondheim - Kristiansand 2:3 - Marek Sapara za domácich nenastúpil.

GRÉCKO

I. liga - 6. kolo:

Levadiakos - Olympiakos Pireus 0:3 - Ľuboš Hajdúch v bránke domácich nestál. Pavol Kováč nestál v bránke hostí.

MAĎARSKO

Kecskemét - Nyíregyháza 2:2 - Karol Czanik hral za hostí od 80. minúty.

Györ - Paks 3:1 - Peter Molnár nechytal, Otto Szabó odohral celý zápas, Mário Bicák (všetci Györ) absolvoval prvé dejstvo.

Fehérvár - Kaposvár 2:0 - Tomáš Tujvel za domácich nechytal.

Diósgyör - Zalaegerszeg 1:1 - Marián Sľuka odohral za hostí druhý polčas.

Honvéd - Vasas 3:3 - Viliam Macko odohral celý zápas, Milan Pastva (obaja Honvéd) nehral. Macko dostal žltú kartu. Jozef Gáspár (Vasas) nenastúpil.

POĽSKO

Wodzislaw - Chorzów 1:3 - Gábor Straka bol vystriedaný v nadstavenom čase II. polčasu, Pavol Baláž odišiel z trávnika v 72. min, Martin Fabuš (všetci Chorzów) nenastúpil.

Gdynia - Poznaň 1:1 - Ján Zápotoka za hostí nehral.

Polonia Bytom - Gdansk 1:1 - Juraj Baláž nechytal, Peter Hricko, Marek Bažík a Miroslav Barčík (všetci Polonia Bytom) odohrali celý zápas. Bažík skóroval, Hricko dostal žltú kartu. Peter Čvirik odohral za hostí celý duel.

Bialystok - Legia Varšava 2:0 - Pavol Staňo hral za domácich od 67. min a dostal žltú kartu. Ján Mucha ml. odchytal za hostí celý zápas.

Vroclav - Wisla Krakov 1:3 - Peter Šinglár za Wislu nehral.

RUMUNSKO

Vaslui - Ploješť 3:1 - Dušan Kuciak nechytal, Pavol Farkaš (obaja Vaslui) odohral celý duel.

CFR Kluž - Iasi 1:1 - Boris Peškovič za domácich nechytal.

Gaz Metan Medias - Urziceni 0:0 - Michal Kubala hral za domácich od 77. min.

ČESKO

Brno - Příbram 2:1 - Juraj Križko absolvoval celý zápas, Róbert Szegedi (obaja Brno) nenastúpil. Jakub Rondzik ani Martin Suchý (obaja Příbram) nehrali.

Slovácko - Baník Ostrava 0:2 - Miroslav Filipko, Peter Struhár a ani Michal Gonda (všetci Slovácko) nenastúpili. Róbert Zeher odohral prvý polčas, Ján Greguš (obaja Ostrava) nenastúpil.

Plzeň - Olomouc 1:0 - Tomáš Hájovský nenastúpil, Marek Bakoš (obaja Plzeň) hral do 71. minúty, skóroval a dostal aj žltú kartu. Tomáš Lovásik a Ladislav Onofrej absolvovali celý duel, Marek Kaščák (všetci Olomouc) bol vystriedaný v 79. min. Kaščák dostal žltú kartu.

Teplice - Liberec 2:0 - Michal Gašparík prišiel na ihrisko v nadstavenom čase, Andrej Hesek (obaja Teplice) nenastúpil.

České Budějovice - Kladno 0:0 - Rastislav Bakala a Marián Timm nenastúpili, Marián Jarabica absolvoval celý zápas, Peter Černák hral do 88. min, Ľubomír Meszároš (všetci České Budějovice) nastúpil v 63. min. Peter Kostolanský nechytal, Peter Mráz (obaja Kladno) hral do 67. minúty.

Jablonec - Mladá Boleslav 1:0 - Michal Farkaš za domácich nehral. Lukáš Opiela absolvoval za hostí celý duel a dostal žltú kartu.

Bohemians Praha Střížkov - Bohemians 1905 0:0 - Jaroslav Belaň odchytal celý zápas, Tomáš Jandzik, Peter Očovan a ani Michal Demeter (všetci Bohemians Střížkov) nenastúpili. Martin Cseh a Michal Dian odohrali celý duel, Ivan Janek (všetci Bohemians 1905) prišiel na ihrisko v 75. min.

TURECKO

Besiktas - Denizlispor 1:0 - Filip Hološko za domácich nehral pre zranenie.

RUSKO

I. liga - 24. kolo:

FK Chimki - Terek Groznyj 1:2 - Radoslav Zabavník (Groznyj) odohral celý zápas

Lokomotiv Moskva - Kazaň 2:1 - Ján Ďurica za Lokomotiv nenastúpil.

Rostov - FK Moskva 2:2 - Martin Jakubko odohral za hostí celý zápas, skóroval a dostal aj žltú kartu.

Zenit Petrohrad - Dinamo Moskva 2:1 - Kamil Čontofalský nechytal, Tomáš Hubočan (obaja Petrohrad) nehral.