Prešovskí hádzanári si pripísali piate víťazstvo v maďarskej lige

SITA|14. okt 2009 o 20:38

Hádzanári Tatrana Prešoov zvíťazili v stredajšom stretnutí 8. kola Budapest Bank ligy v domácom prostredí nad tímom Tatabánya Carbonex KC 37:31.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana zvíťazili v stredajšom stretnutí 8. kola Budapest Bank ligy v domácom prostredí nad tímom Tatabánya Carbonex KC 37:31 (17:15) a prerušili tak sériu dvoch prehier v najvyššej maďarskej súťaži.

V drese slovenského šampióna sa strelecky darilo Antlovi, ktorý strelil 13 gólov, z toho dva z pokutového hodu. Za hostí hrali dvaja Slováci - v bránke sa predstavil Michal Meluš a krídelník Tomáš Urban zaznamenal 1 gól.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka si do tabuľky pripísali ďalšie dva body a za bilanciu 5 výhier - 1 remíza - 2 prehry ich majú na konte dovedna 11. Ďalší zápas v BB lige odohrajú hráči Tatrana v sobotu 24. októbra v Budapešti proti FTC Cityline.

Prešov je prvým zahraničným účastníkom najvyššej maďarskej hádzanárskej súťaže mužov, jeho výsledky sa započítavajú len do tabuľky súťaže nazvanej o Pohár priateľstva.

Tatran Prešov - Tatabánya Carbonex KC 37:31 (17:15)

Najviac gólov: Antl 13/2, T. Mažár a T. Straňovský po 6 - Diaz 6, Székely 6/5, Szabó 4. Pok. hody: 3/2 - 4/4, vylúčení: 4 - 6, rozhodovali: Karlubík a Struhár (obaja SR), 800 divákov.1

Stretnutie bolo dlho vyrovnané, domácim sa nepodarilo vytvoriť si väčší náskok. V 36. min dokonca Prešovčania prehrávali 19:20. O výsledku stretnutia rozhodli hráči Tatrana v priebehu piatich minút II. polčasu, keď v rozmedzí 43. a 48. min vsietili 6 gólov v rade.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Prešovskí hádzanári si pripísali piate víťazstvo v maďarskej lige