Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v Písku

SITA|24. okt 2009 o 19:59

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 5. kola slovensko-českej súťaže hádzanárok.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 5. kola slovensko-českej súťaže hádzanárok WHIL (Women´s Handball International League) 2009/2010.

Výsledky

HK Štart Trenčín - HK Slávia Partizánske 26:23 (11:9)

Najviac gólov: Birkušová 5, Drotárová, Ďuržová a Žideková po 4 - Blažeková 11/5, Košíková 5. Pok. hody: 2/1 - 8/5, vylúčené: 4 -5, rozhodovali: Nesvadba a Simu (obaja ČR), 200 divákov.

Stretnutie začalo prevahou domáceho družstva, ktoré v 16. min vyhrávalo 9:4. Potom sa opakovali technické chyby a zahodené šance domácich, hostky to využili a takmer vyrovnali.

Trenčianky umnou hrou na konci polčasu opäť išli do trojgólového vedenia. V druhom polčase Partizánske rýchlo vyrovnalo, v 46. min viedlo 19:17. Potom však domáce družstvo svojou bojovnosťou dokázalo zvrátiť výsledok duelu vo svoj prospech.

ŠKP Bratislava - HC Britterm Veselí nad Moravou 24:21 (11:11)

Najviac gólov: Šimáková 8/6, Martanovičová 5, Jančáková 2 - Viniatynská 6/2, Gáborová 6, Fleková 5. Pok. hody: 10/8 - 4/2, vylúčené: 3 - 8, rozhodovali: Karlubík a Struhár (obaja SR), 350 divákov.

Náročný zápas mal napokon dobrý koniec pre ŠKP. Bratislavčanky o svojom víťazstve rozhodli vďaka dobrému výkonu v obrane a spoľahlivej brankárke Školkovej. Domáce hráčky zvíťazili tesne, ale zaslúžene v pomere 24:21.

Casta Sokol Písek - Iuventa Michalovce 27:25 (13:15)

Najviac gólov: Krouská 6, Vrabcová 6/3, Dvořáková 4 - Obšatníková 8, Škľaruková 6, Nemčíková 3. Pok. hody: 7/5 - 2/1, vylúčené: 3 - 5, rozhodovali: L. Kohout a Vaník (obaja ČR), 250 divákov.

Bol to veľmi napínavý zápas, ktorý doslova zdvíhal divákov zo sedadiel. Vedenie sa prelievalo z jednej strany na druhú. Ešte v 27. min druhého polčasu bol stav vyrovnaný 25:25. Domáce hráčky však zvládli lepšie koncovku. Za stavu 26:25 trafili hostky žrď a z následného protiútoku si český výber poistil gólom víťazstvo.