Hrbatý prehral vo Viedni s Melzerom

TASR|29. okt 2009 o 20:04

Slovenský tenista Dominik Hrbatý neuspel v druhom kole dvojhry na turnaji ATP vo Viedni.

VIEDEŇ. Slovenský tenista Dominik Hrbatý neuspel v 2. kole dvojhry na turnaji ATP vo Viedni (dotácia 574.750 eur).

V pozícii kvalifikanta podľahol siedmemu nasadenému Rakúšanovi Jürgenovi Melzerovi za 79 minút v dvoch setoch 4:6 a 5:7.

Hrbatý napriek prehre dosiahol vo Viedni najlepší singlový výsledok na okruhu ATP od januára, keď postúpil po triumfe nad Američanom Johnom Isnerom do 2. kola grandslamového Australian Open v Melbourne. Hrbatý si z rakúskej metropoly odnáša šek na 8250 dolárov, do rebríčka ATP Entry mu pribudne 20 bodov.

Hrbatému nevyšiel úvod zápasu s Melzerom, keď dvakrát stratil vlastné podanie a favorizovaný Rakúšan si vybudoval náskok 4:1. Slovenský tenista ešte znížil na 3:4, no Melzer už vďaka kvalitnému podaniu získal prvý set vo svoj prospech.

V druhom dejstve viedol Hrbatý za stavu 4:3 pri podaní Melzera 30:0, no Rakúšan následne získal štyri loptičky za sebou a v ďalšej hre sa prepracoval k dvom brejkbalom. Hrbatý ich síce odvrátil, no za stavu 5:5 po viacerých nevynútených chybách stratil svoje podanie a Melzer už dotiahol zápas do úspešného konca, hoci musel čeliť dvom brejkbalom.

Rakúšan tak upravil vzájomnú bilanciu s Hrbatým na 2:0, v roku 2004 ho zdolal v troch setoch na turnaji série Masters v Toronte.

Hrbatého po skončení zápasu mrzel záver druhého setu. "Dnes som vynikajúco servoval až na posledný gem za stavu 5:5 v druhom sete. Zo začiatku som si nevedel zvyknúť na Melzerov servis. V druhom dejstve som sa však postavil dopredu a dostával sa do výmen. Škoda, že som za stavu 4:3 nevyužil pri jeho podaní vedenie 30:0 a pri 5:6 som nepremenil dva brejkbaly," povedal pre TASR Hrbatý, ktorý sa naposledy predstavil v hlavnej súťaži na mužskom profesionálnom okruhu začiatkom mája v Belehrade, kde v 1. kole tiež ako kvalifikant prehral s Belgičanom Kristofom Vliegenom.

Melzer po víťazstve nad Hrbatým priznal, že to nebol jednoduchý zápas. "Dominik bol v minulosti hráčom prvej svetovej dvadsiatky, nedaroval mi ani jedinú loptičku a bojoval až do konca. Dôležité bolo, že v koncovkách setov ma podržal servis."