Lacko do semifinále dvojhry na challengeri ATP v Soule

SITA|30. okt 2009 o 15:04

Slovenský tenista Lukáš Lacko sa prebojoval už do semifinále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Samsung Securities Cup v kórejskom Soule

SOUL. (dotácia 125 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace vonku). V piatkovom stretnutí štvrťfinále miestnej singlovej súťaže si päťka tohto podujatia poradila s dvojkou žrebu, Taiwančanom Lu Jen-chsunom (118. vo svetovom rebríčku), 6:2, 3:6, 6:4.

"Začal som veľmi koncentrovane a na rozdiel od súpera som nerobil chyby. Využil som to a v pohode som získal prvý set. Lu sa však postupne dostával do tempa, obaja sme v tejto fáze hrali dobrý tenis. V druhom sete som mal hneď na začiatku brejkbal, ale nepremenil som ho, zatiaľ čo Taiwančan za stavu 3:4 z môjho pohľadu áno a znamenalo to set. Aj v rozhodujúcej časti bol súper na koni, keď ma so šťastím brejkol na 2:1 a v piatom geme dokonca mohol ísť na 4:1. Tento servis som si však napokon udržal a dvoma čistými hrami som to obrátil na 4:3. Za stavu 5:4 som výborne zahral pri jeho podaní a ukončil som to vybiehaným forhendovým víťazným úderom popri čiare," uviedol Lukáš Lacko pre agentúru SITA.

Súperom 21-ročného piešťanského rodáka medzi najlepšími štyrmi v "mečířovskom" dejisku OH 1988 bude trojka turnaja, holandský rovesník Thiemo de Bakker (111.). Lacko už má istotu 40 bodov do svetového rebríčka a šeku na 6275 USD. V prípade sobotňajšieho úspechu by už reálne atakoval priečky zaručujúce priamu účasť v hlavnej súťaži dvojhry na januárových melbournských grandslamových Australian Open. Momentálne figuruje na 126. pozícii v renkingu, čo znamená jeho osobný rekord.

"K De Bakkerovi mi pred zápasom poskytne rady tréner. Ja som Holanďana príliš nesledoval. Hral som tu proti nemu vo štvorhre, ale z nej sa toho veľa zistiť nedá. Akurát môžem skonštatovať, že dobre podáva," referoval L. Lacko.