Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková (Autor: tasr/ap)
Sportnet|4. nov 2009 o 22:42

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková podľahla Bartoliovej, no ešte stále môže postúpiť do semifinále.

BALI. Magdaléna Rybáriková (46. vo WTA) vstúpila do Turnaja šampiónok na indonézskom ostrove Bali prehrou s najvyššie nasadenou Marion Bartoliovou (12.) z Francúzska 4:6, 4:6.

Zverenkyňa trénera Mojmíra Mihala však má stále šancu na postup zo základnej skupiny do sobotňajšieho semifinále.

Dnes by však musela zdolať v dvoch setoch Šahar Peerovú (31.) a spoliehať sa, že Izraelčanka potom nestratí set v súboji s Bartoliovou. Do semifinále postúpia víťazky štyroch trojčlenných skupín.

„Bol to veľmi dobrý zápas," povedala pre Reuters favorizovaná Francúzka. „Kurt je veľmi rýchly a ešte som si naň celkom nezvykla. Máme tu len jeden dvorec a je nás dvanásť hráčok - takže na tréning zostáva málo času. Nie je to ľahké, na konci sezóny je už každá z nás unavená."

Vo vyrovnanom stretnutí Bartoliová lepšie zvládla kľúčové momenty v oboch setoch.

„Marion prakticky vôbec nekazila, preto vyhrala," hodnotila zápas 21-ročná Rybáriková pre Situ. „Najmä v druhom sete som mala šance, ale som ich nevyužila. "

V slnečnom stredisku Nusa Dua pripravili organizátori tzv. malých MS sprievodné akcie, hráčky maľovali keramické vázy a navštívili tenisovú školu. Aj v prípade, že nepostúpi, má Rybáriková istú prémiu 15 000 dolárov a 35 bodov do rebríčka WTA.