Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 15:54

Rybáriková prehrala aj s Peerovou a na Bali končí

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa lúči s Turnajom majsteriek WTA na indonézskom ostrove Bali už po dvoch vystúpeniach v základnej A-skupine.

BALI. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa lúči s Turnajom majsteriek WTA na indonézskom ostrove Bali (4. - 8. novembra, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch v hale) už po dvoch vystúpeniach v základnej A-skupine.

Po prehre s najvyššie nasadenou Francúzkou Marion Bartoliovou /4:6, 4:6/ nestačila 21-ročná Slovenka (11.) ani na Izraelčanku Šahar Peerovú (7.) a v úvodnom stretnutí štvrtkového programu jej podľahla za 88 minút 1:6, 6:7 (4).

Rybáriková tak s určitosťou obsadí v trojčlennej A-skupine posledné 3. miesto a novoutvorený turnaj pre najvyššie postavené víťazky v rámci podujatí WTA Tour so štatútom International Series 2009 sa pre ňu skončil.

Zverenkyňa Mojmíra Mihala Rybáriková, 46. v aktuálnom svetovom renkingu, si z Bali odnáša 70 bodov do hodnotenia za dva absolvované zápasy v základnej skupine a tiež šek na 15 000 USD za účasť.

"Dnes zvíťazila súperka zaslúžene. Ja som nevedela udržať svoju hru na vysokej úrovni počas celého zápasu. Hrala som dobre len od stavu 1:4 v druhom sete, ale nedokázala som to dotiahnuť do obratu v tomto stretnutí."

"Súperka si v druhom sete napokon vybojovala tajbrejk a v ňom už hladko triumfovala," uviedla M. Rybáriková po zápase s Peerovovou.

Bol to prvý vzájomný súboj 22-ročnej Izraelčanky a o rok mladšej Slovenky. Peerová (31. v rebríčku WTA) je jednou zo štyroch účastníčok "výberového" turnaja na Bali, ktoré triumfovali v tomto roku na dvoch turnajoch - septembrových podujatiach v čínskom Kuangžu a uzbeckom Taškente.

Rybáriková svoju prvú radosť s trofejou prežila v júni na tráve v Birminghame. Záver sezóny slovenskej fedcupovej reprezentantke príliš nevyšiel, keď po solídnej štvrťfinálovej účasti v Tokiu zaznamenala na hlavnom ženskom okruhu päť prehier v rade.

Prvý set bol podľa skóre vyrovnaný len v úvode. Od stavu 1:1 sa Izraelčanka odpútala dvoma brejkmi na 3:1 a 5:1 a v siedmom geme premenila vlastné podanie na zisk setu, hoci Slovenka mala dva brejkbaly. V druhom sete izraelská hráčka po piatich gemoch viedla už 4:1 a zdalo sa, že neohrozene kráča k víťazstvu.

Potom však piešťanská rodáčka Rybáriková získala čistou hrou súperkin servis na 2:4 a povzbudená týmto vývojom otočila na 5:4. Napokon musel o osude druhého setu rozhodnúť tajbrejk. Slovenka v ňom viedla 2:1 s minibrejkom, ale potom už len prehrávala. Za stavu 6:3 mala jej súperka tri mečbaly, premenila druhý v poradí.

A-skupina:

Šahar Peerová (7-Izr.) - Magdaléna Rybáriková (11-SR) 6:1, 7:6 (4) za 88 minút

Szávayová dohrala

Vo štvrtkovom treťom stretnutí na novoutvorenom Turnaji majsteriek WTA Tour na indonézskom ostrove Bali (4. - 8. novembra, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch v hale) zvíťazila v základnej B-skupine Španielka María José Martínezová-Sánchezová nad Maďarkou Ágnes Szávayovou za 111 minút 4:6, 6:4, 6:0.

Kým pre Martínezovú-Sánchezovú to bol vstupný zápas na turnaji, Szávayová zaznamenala už druhú prehru a s turnajom sa po základnej skupine lúči.

Dvadsaťsedemročná Sánchezová-Martínezová je jedinou hráčkou, ktorá minulý týždeň účinkovala na "veľkých" MS WTA Tour v Dauhe a teraz sa predstavuje na "malom" šampionáte na Bali.

Španielska univerzálka si v Katare navyše vybojovala titul vo štvorhre po boku krajanky Nurie Llagosterovej-Vivesovej a teraz má v Indonézii šancu na postup do semifinále vo dvojhre. O víťazke B-skupiny v areáli International Convention Centre v lokalite Nusa Dua rozhodne jej piatkový súboj s Austrálčankou Samanthou Stosurovou.

B-skupina:

María José Martínezová-Sánchezová (6-Šp.) - Ágnes Szávayová (9-Maď.) 4:6, 6:4, 6:0