Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 20:41

Beck skončil v Helsinkách vo štvrťfinále

Slovenský tenista Karol Beck nasadený ako druhý prehral v piatkovom zápase štvrťfinále dvojhry na turnaji v Helsinkách s poľským kvalifikantom Michalom Przysiezným.

HELSINKI. Slovenský tenista Karol Beck nasadený ako druhý prehral v piatkovom zápase štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour IPP Open v Helsinkách (dotácia 106 500 eur, tvrdý povrch Greenset Comfort v hale) s poľským kvalifikantom Michalom Przysiezným (298. vo svetovom rebríčku) v ich treťom vzájomnom súboji za 59 minút 3:6, 1:6.

Zverenec Jána Krošláka stratil od stavu 3:3 šesť gemov v rade a zníženie na 1:3 v druhom sete už neprivodilo obrat. Beck mal dosiaľ so Przysiezným skóre 2:0.

Na úvod tejto sezóny ho v katarskej Dauhe na hlavnej úrovni ATP zdolal v 1. kole tesne 4:6, 6:4, 7:5 a vyslúžil si tým v ďalšom kole šancu stretnúť sa v prestížnom dueli so Španielom Rafaelom Nadalom.

Dvadsaťsedemročný zvolenský rodák Beck obhajoval vo fínskej metropole finálovú účasť a potreboval dobrý výsledok v rámci útoku na právo priameho štartu vo "veľkom pavúku" na januárových melbournských grandslamových Australian Open.

Niekdajší 36. hráč svetového rebríčka ATP totiž v pondelok stratil 126 bodov za spomenutý úspech zo sklonku predchádzajúcej sezóny a 35 renkingových priečok. Z 90. miesta klesol na 125. pozíciu, teraz sa posunie približne na 120. post.

Víťaz tohtoročného challengeru v španielskom Pozoblancu Beck je prihlásený na nový challenger ATP do Salzburgu na prelome novembra a decembra. V Helsinkách získal 20 bodov a šek na 3100 eur. V piatok sa ešte predstaví po boku Čecha Jiřího Krkošku v semifinále štvorhry.

Výsledok

Dvojhra - štvrťfinále:

Michal Przysiezny (Poľ.) - Karol Beck (2-SR) 6:3, 6:1

Štvorhra – semifinále:

Rohan Bopanna, Aisam-Ul-Haq Qureši (3-India/Pak.) - Karol Beck, Jiří Krkoška (SR/ČR) 3:6, 7:5, 10:3