Najrýchlejší Bauer a Buchholzová, Slováci bez bodu

SITA|29. nov 2009 o 15:11

Víťazkou dramatických rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci úvodného kola nového ročníka IBU Cup-u v biatlone vo švédskom Idre sa stala Nemka Sabrina Buchholzová.

IDRE. Víťazom nedeľných rýchlostných pretekov mužov na 10 km v rámci 1. kola IBU Cup-u v biatlone vo švédskom Idre sa stal Slovinec Klemen Bauer, v kategórii žien na 7,5 km bola najrýchlejšia Nemka Sabrina Buchholzová. Slováci ostali v nedeľu bez bodovaného zápisu. Tí slovenskí reprezentanti, ktorí v sobotu bodovali, sa už presunuli do Östersundu, kde sa v stredu začína nový ročník Svetového pohára.

V Idre najskôr bojovali muži. Víťazný Klemen Bauer na strelnici nezaváhal, trať zvládol za 25:43,1 min. O necelých šesť sekúnd za ním zaostal víťaz sobotného šprintu Nór Frode Andresen, ktorý je však po dvoch pretekoch na čele celkového poradia. Tretí skončil o 12 sekúnd od víťaza pomalší Daniel Böhm z Nemecka. Jediný Slovák v 133-člennom štartovom poli Martin Otčenáš dobehol na 73. pozícii, keď za Bauerom zaostal o viac ako tri a pol minúty.

Víťazkou dramatických rýchlostných pretekov žien na 7,5 km stala Nemka Sabrina Buchholzová. Rovnako ako Bauer absolvovala preteky bez jediného chybného výstrelu za 23:39,2 min. Iba o 3,3 s pomalšia bola strieborná Oľga Viluchinová, bronz si vybojovala ďalšia Nemka Juliane Döllová, ktorá je po svojom prvenstve v sobotných pretekoch líderkou celkovej klasifikácie IBU Cup-u. Najlepšou Slovenkou v 89-člennom štartovom poli bola Martina Chrapánová, ktorá skončila sedemdesiata štvrtá. Teréziu Poliakovú klasifikovali na 80. mieste, o stupienok za ňou na 81. priečke skončila Lucia Šimová. Ani jedna tak nebodovala.

Výsledky - rýchlostné preteky:

MUŽI - 10 km: 1. Klemen Bauer (Slovin.) 25:43,1 min (0 trestných okruhov), 2. Frode Andresen (Nór.) +5,9 (0), 3. Daniel Böhm (Nem.) +12,0 (1), ... 73. Martin Otčenáš (SR) +3:36,4 (3)

ŽENY - 7,5 km: 1. Sabrina Buchholzová (Nem.) 23:39,2 min (0 trestných okruhov), 2. Oľga Viluchinová (Rus.) +3,3 s (0), 3. Juliane Döllová (Nem.) +14,3 (1), ... 74. Martina Chrapánová +5:52,2 (4), 80. Terézia Poliaková +6:08,4 (4), 81. Lucia Šimová (všetky SR) +6:10,5 (3)

Celkové poradie v IBU Cup-e po dvoch pretekoch (zo 17 naplánovaných):

MUŽI: 1. Frode Andresen (Nór.) 114 bodov, 2. Daniel Böhm (Nem.) 102, 3. Klemen Bauer (Slovin.) 84, ... 22. Pavol Hurajt 30, ... 47. Dušan Šimočko (obaja SR) 9

ŽENY:1. Juliane Döllová (Nem.) 108 bodov, 2. Sabrina Buchholzová (Nem.) 100, 3. Oľga Viluchinová (Rus.) 81, ... 9. Anastasia Kuzminová 54, 30. Ľubomíra Kalinová 24, 34. Janka Gereková 20, 39. Martina Halinárová (všetky SR) 17