SME
Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Začína sa biatlonová sezóna. Slovenskou nádejou Kuzminová

Rovnako ako vlani sa nový ročník Svetového pohára v biatlone začne v prvú decembrovú stredu a aj dejisko bude to isté - švédsky Östersund.

Anastasia KuzminováAnastasia Kuzminová (Zdroj: biathlon-ufa2009.com)

ÖSTERSUND.

Muži budú o krištáľový glóbus bojovať po 33. raz, ženy začínajú svoj 24. ročník. Celkové prvenstvá z prechádzajúcej sezóny budú obhajovať Nór Ole Einar Björndalen a Helena Jonssonová zo Švédska.

ole.jpg

Ole Einar Björndalen

Sezóna bude špecifická. Vrcholom budú jednoznačne XXI. zimné olympijské hry v kanadskom Vancouveri (12. - 28. februára 2010) a je preto veľmi pravdepodobné, že špičkoví pretekári budú formu ladiť práve na toto podujatie.

Ťažko odhadovať, nakoľko bude pre nich zaujímavý seriál pretekov Svetového pohára. Tým sa však otvára šanca pretekárom z „druhého sledu“, ktorí budú mať v prípade vynechania jednotlivých kôl favoritmi príležitosť na výrazné zlepšenie svojich výsledkových maxím.

Minulosezónnym suverénom bol jednoznačne Ole Einar Björndalen. Vo SP triumfoval s obrovským náskokom 210 bodov.

V jednotlivých pretekoch sedemkrát zvíťazil, šesťkrát bol druhý, dvakrát tretí, na majstrovstvách sveta v kórejskom Pjongčangu získal štyri zlaté medaily a so 14 titulmi svetového šampióna neohrozene dominuje historickým tabuľkám. Už počas letnej prípravy avizoval, že zintenzívnil tréning streľby.

Súperi sa majú na čo „tešiť“. Zdá sa, že sa začína ďalší diel už viac ako desaťročie trvajúceho súboja Björndalen vs. zvyšok sveta.

Program SP 2009/2010:

2. - 6. decembra 2009 - Östersund (Švéd.)

11. - 13. decembra 2009 - Hochfilzen (Rak.)

17. - 20. decembra 2009 - Pokljuka (Slovin.)

6. - 10. januára 2010 - Oberhof (Nem.)

13. - 17. januára 2010 - Ruhpolding (Nem.)

20. - 24. januára 2010 - Anterselva (Tal.)

12. - 14. marca 2010 - Kontiolahti (Fín.)

18. - 21. marca 2010 - Oslo/Holmenkollen (Nór.)

25. - 28. marca 2010 - Chanty-Mansijsk (Rus.)

V kategórii žien to bolo vlani nesmierne vyrovnané. Po posledných pretekoch SP mali Švédka Jonssonová a Nemka Kati Wilhelmová na svojom konte rovnaký počet bodov.

O triumfe severanky nakoniec rozhodol väčší počet prvenstiev v jednotlivých pretekoch - Jonsonová zvíťazila štyrikrát, Wilhelmová „iba“ tri razy.

Aj tentoraz budú medzi najväčšie favoritky patriť Nemky. Zimná olympiáde je však nesmierne silnou motiváciou aj pre ďalšie pretekárky.

johansson.jpg

Helena Jonssonová

Po vlaňajšom dopingovom škandále sa opäť chystajú zaútočiť na najvyššie priečky aj Rusky, netreba zabúdať ani na tradične silné Nórky či Bielorusky, objavom uplynulej sezóny bola Rumunka Eva Tofalviová.

Svetový pohár bude mať tradične deväť kôl. Do celkovej klasifikácie sa budú počítať aj výsledky zo ZOH. Dejiskom finále bojov o krištáľový glóbus bude rovnako ako vlani ruský Chanty-Mansijsk.

Rovnako tradične sa bude bojovať aj o malé glóbusy za prvenstvá v hodnotení jednotlivých disciplín - rýchlostných, stíhacích, vytrvalostných pretekoch a pretekoch s hromadným štartom.

V predchádzajúcej sezóne sa prešlo na nový systém bodovania, keď až prvých 40 pretekárov v každých pretekoch si vylepšuje svoju osobnú štatistiku v celkovej klasifikácii.

Finančné odmeny vo Svetovom pohári sa nemenia. Víťaz každých pretekov SP v kategórii mužov i žien dostane 10 000 eur, druhý v cieli 7500, miesto na bronzovom stupienku je dotované sumou 5000 eur.

Ešte aj desiaty v cieli bude bohatší o 200 eur. V štafetách si členovia víťazného družstva rozdelia 16 000 eur, strieborné kvarteto si pripíše na svoje konto 9600 eur a tretí v cieli 7500 eur.

Poslednou finančne ocenenou bude šiesta štafeta, ktorá dostane 2500 eur.

Celkový víťaz SP bude bohatší o 25 000 eur, víťaz Pohára národov zinkasuje 40 000 eur, "malé" krištáľové glóbusy za celkové prvenstvo v hodnotení disciplín sú dotované sumou 1500 eur.

Líderkou slovenskej reprezentácie Kuzminová

Hlavnou hviezdou slovenského biatlonu v predchádzajúcej sezóne bola jednoznačne Anastasia Kuzminová. Do slovenského dresu sa táto 25-ročná ruská rodáčka, ktorá sa vydala na Slovensko, mohla obliecť až koncom decembra.

Naplno začala súťažiť až od polovice sezóny, ale strieborná medaila z majstrovstiev sveta v juhokórejskom Pjongčangu a 30. miesto v konečnej klasifikácii Svetového pohára presvedčivo hovoria o jej kvalitách. Líderkou by mala byť aj v začínajúcej sa olympijskej sezóne.

Ktovie, ako sa na jej pripravenosti na začiatku sezóny prejavia nezhody s trénerom ženskej reprezentácie Milanom Gašperčíkom, ktoré vyústili až do totálnej zmeny jej realizačného tímu.

Mesiac pred úvodnými pretekmi sa jej kondičným trénerom stal jej manžel Daniel Kuzmin, o streleckú prípravu sa stará prezident Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Juraj Sanitra.

"Túto zmenu si vyžiadal život. Názory Anastasie a trénera Gašperčíka na obsah tréningu sa diametrálne líšili."

"Viesť jej streleckú prípravu som zobral ako výzvu pomôcť veci. Prioritou však pre mňa ostáva funkcia prezidenta Slovenského zväzu biatlonu."

"Po skúsenostiach z práce s Paľom Hurajtom, ktorého vediem ako osobný tréner už tri roky, si trúfam aj na túto určite nie jednoduchú úlohu,“ vysvetlil vynútenú zmenu prvý muž slovenského biatlonu.

Návrat Gerekovej

Do ženského družstva sa po ročnej pauze vracia Janka Gereková. Vlani začiatkom septembra absolvovala operáciu oboch kolien, následná rehabilitácia trvala takmer do jari.

Letnú prípravu však už absolvovala naplno a tak ostáva len čakať, či dokáže nadviazať na svoje výkony a výsledky spred dvoch rokov.

Sila slovenského ženského tímu jej návratom výrazne stúpla.

Malo by sa to prejaviť najmä v štafete, kde by spolu s Kuzminovou mali štartovať aj skúsená Martina Halinárová a neustále lepšiaca sa Ľubomíra Kalinová.

Piatou členkou družstva bude 20-ročná Natália Prekopová, ktorá má vo svojej zbierke bronzovú medailu z juniorských majstrovstiev sveta v roku 2008.

V mužskom tíme je šesť pretekárov

Mužské družstvo je šesťčlenné. Keďže v pretekoch SP môžu zakaždým nastúpiť iba štyria pretekári, jeden z tímu bude štartovať v IBU Cup-e, ktorý je akousi „druhou ligou“ Svetového pohára a jeden bude vo funkcii náhradníka.

Pre úvodné kolo bojov o krištáľový glóbus vo švédskom Östersunde bude mimo družstva Martin Otčenáš. Z pätice Pavol Hurajt, Marek Matiaško, Miroslav Matiaško, Dušan Šimočko a Matej Kazár dostane príležitosť ukázať svoje schopnosti každý.

"V decembri sa vystriedajú vo Svetovom pohári všetci. V druhom kole v rakúskom Hochfilzene vypadne z nominácie najslabší muž z Östersundu a doplní ho Martin Otčenáš, ktorý bude zatiaľ štartovať v IBU Cup-e."

"Nomináciu na tretie kolo v slovinskej Pokljuke budeme robiť po pretekoch v Hochfilzene,“ objasnil nominačné kritériá pre mužov na jednotlivé preteky SP Juraj Sanitra.

Preteky Svetového pohára by mali byť pre slovenských reprezentantov akýmsi pokračovaním prípravy na vrchol sezóny, ktorým bude štart na februárových zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri.

"Decembrové preteky by nám mali ukázať chyby a nedostatky, ktoré máme v porovnaní so svetovou špičkou. Po treťom kole budeme mať dostatok času na ich odstraňovanie."

"Januárové preteky potom budú slúžiť na to, aby sme zapracovali veci z prípravy do pretekovej praxe. Samozrejme očakávame, že sa nám vyhnú zdravotné problémy a vrchol ich formy príde práve vo februári na olympiáde,“ dodal prezident SZB.

Treba potvrdiť olympijské limity

Nominačné kritériá na ZOH majú splnené prakticky všetci slovenskí reprezentanti ešte z predchádzajúcej sezóny. Teraz ich potrebujú „len“ potvrdiť. V individuálnych štartoch je to umiestnenie vo SP v redukovanom poradí do 40. a v štafete do 12. miesta.

"Myslím, že je to v silách všetkých našich pretekárov. Muži vlani skončili v štafete v Oberhofe na siedmom mieste, v Ruhpoldingu boli deviati, v Hochfilzene desiati. To sú výborné výsledky. Ženy už budú po návrate Janky Gerekovej v tej aktuálne najsilnejšej možnej zostave.!

!Nemali by preto mať problémy s potvrdením nominačných kritérií. Nechcem konkretizovať naše predstavy o umiestnení. Chcem však, aby všetkým pretekárom vrcholila forma práve vo Vancouveri. Pokiaľ to dokážeme, aj výsledky budú kvalitné."

"Naša pozornosť sa samozrejme upiera najmä na Anastasiu Kuzminovú. Každý by si prial medailové umiestnenie. Ísť takto vysoko si však vyžaduje mať v pravý čas svoj deň, správnu konšteláciu hviezd."

"Buďme preto skromnejší. Veľkým výsledkom by bolo umiestnenie v desiatke najlepších,“ zakončil Juraj Sanitra.

Zloženie slovenských reprezentácií pre preteky SP a IBU Cup-u:

MUŽI: Pavol Hurajt, Marek Matiaško, Miroslav Matiaško, Dušan Šimočko, Matej Kazár, Martin Otčenáš

ŽENY: Anastasia Kuzminová, Martina Halinárová, Janka Gereková, Ľubomíra Kalinová, Natália Prekopová

Prehľad najdôležitejších domácich a medzinárodných biatlonových podujatí v sezóne 2009/2010:

Svetový pohár

1. kolo Svetového pohára - Östersund (Švéd.):

 1. 2. decembra 2009 (streda): vytrvalostné preteky žien na 15 km (17.10)
 2. 3. decembra 2009 (štvrtok): vytrvalostné preteky mužov na 20 km (17.10)
 3. 5. decembra 2009 (sobota): rýchlostné preteky žien na 7,5 km (11.30)
 4. rýchlostné preteky mužov na 10 km (14.30)
 5. 6. decembra 2009 (nedeľa): preteky štafiet mužov na 4x7,5 km (11.00)
 6. preteky štafiet žien na 4x6 km (14.00)

2. kolo Svetového pohára - Hochfilzen (Rak.):

 • 11. decembra 2009 (piatok): rýchlostné preteky žien na 7,5 km (11.15)
 • rýchlostné preteky mužov na 10 km (14.15)
 • 12. decembra 2009 (sobota): stíhacie preteky žien na 10 km (12.00)
 • stíhacie preteky mužov na 12,5 km (14.15)
 • 13. decembra 2009 (nedeľa): preteky štafiet žien na 4x6 km (11.00)
 • preteky štafiet mužov na 4x7,5 km (14.15)

3. kolo Svetového pohára - Pokljuka (Slovin.):

 • 17. decembra 2009 (štvrtok): vytrvalostné preteky žien na 15 km (11.15)
 • vytrvalostné preteky mužov na 20 km (14.15)
 • 19. decembra 2009 (sobota): rýchlostné preteky žien na 7,5 km (10.00)
 • rýchlostné preteky mužov na 10 km (14.15)
 • 20. decembra 2009 (nedeľa): stíhacie preteky žien na 10 km (12.00)
 • stíhacie preteky mužov na 12,5 km (14.15)

4. kolo Svetového pohára - Oberhof (Nem.):

 • 6. januára 2010 (streda): preteky štafiet žien na 4x6 km (14.15)
 • 7. januára 2010 (štvrtok): preteky štafiet mužov na 4x7,5 km (14.15)
 • 8. januára 2010 (piatok): rýchlostné preteky žien na 7,5 km (14.30)
 • 9. januára 2010 (sobota): rýchlostné preteky mužov na 10 km (12.30)
 • 10. januára 2010 (nedeľa): preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km (11.00)
 • preteky s hromadným štartom mužov na 15 km (13.15)

5. kolo Svetového pohára - Ruhpolding (Nem.):

 • 13. januára 2010 (streda): rýchlostné preteky žien na 7,5 km (17.20)
 • 14. januára 2010 (štvrtok): rýchlostné preteky mužov na 10 km (17.20)
 • 15. januára 2010 (piatok): preteky štafiet žien na 4x6 km (17.20)
 • 16. januára 2010 (sobota): preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km (15.15)
 • preteky s hromadným štartom mužov na 15 km (17.10)
 • 17. januára 2010 (nedeľa): preteky štafiet mužov na 4x7,5 km (15.15)

6. kolo Svetového pohára - Anterselva (Tal.):

 • 20. januára 2010 (streda): vytrvalostné preteky žien na 15 km (14.15)
 • 21. januára 2010 (štvrtok): vytrvalostné preteky mužov na 20 km (14.15)
 • 22. januára 2010 (piatok): rýchlostné preteky žien na 7,5 km (14.15)
 • 23. januára 2010 (sobota): rýchlostné preteky mužov na 10 km (14.15)
 • 24. januára 2010 (nedeľa): stíhacie preteky žien na 10 km (12.50)
 • stíhacie preteky mužov na 12,5 km (15.15)

7. kolo Svetového pohára - Kontiolahti (Fín.):

 • 12. marca 2010 (piatok): mix štafety na 2x6 + 2x7,5 km (14.15)
 • 13. marca 2010 (sobota): rýchlostné preteky žien na 7,5 km (10.30)
 • rýchlostné preteky mužov na 10 km (14.15)
 • 14. marca 2010 (nedeľa): stíhacie preteky žien na 10 km (10.30)
 • stíhacie preteky mužov na 12,5 km (13.00)

8. kolo Svetového pohára - Oslo/Holmenkollen (Nór.):

 • 18. marca 2010 (štvrtok): rýchlostné preteky žien na 7,5 km (10.30)
 • rýchlostné preteky mužov na 10 km (14.15)
 • 20. marca 2010 (sobota): stíhacie preteky žien na 10 km (14.15)
 • stíhacie preteky mužov na 12,5 km (16.00)
 • 21. marca 2010 (nedeľa): preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km (14.15)
 • preteky s hromadným štartom mužov na 15 km (16.00)

9. kolo Svetového pohára - Chanty-Mansijsk (Rus.):

 • 25. marca 2010 (štvrtok): rýchlostné preteky žien na 7,5 km (14.15)
 • 26. marca 2010 (piatok): rýchlostné preteky mužov na 10 km (14.15)
 • 27. marca 2010 (sobota): preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km (12.15)
 • preteky s hromadným štartom mužov na 15 km (14.15)
 • 28. marca 2010 (nedeľa): mix štafety na 2x6 + 2x7,5 km (13.15)

IBU Cup

1. kolo IBU Cup - Idre (Švéd.):

 • 28. novembra 2009 (sobota): rýchlostné preteky mužov na 10 km (10.00)
 • rýchlostné preteky žien na 7,5 km (13.00)
 • 29. novembra 2009 (nedeľa): rýchlostné preteky mužov na 10 km (10.00)
 • rýchlostné preteky žien na 7,5 km (13.00)


2. kolo IBU Cup - Ridnaun-Val Ridanna (Tal.):

 • 12. decembra 2009 (sobota): vytrvalostné preteky mužov na 20 km (10.00)
 • vytrvalostné preteky žien na 15 km (13.00)
 • 13. decembra 2009 (nedeľa): rýchlostné preteky mužov na 10 km (10.00)
 • rýchlostné preteky žien na 7,5 km (13.00)

3. kolo IBU Cup - Obertilliach (Rak.):

 1. 18. decembra 2009 (piatok): rýchlostné preteky mužov na 10 km (10.00)
 2. rýchlostné preteky žien na 7,5 km (13.30)
 3. 19. decembra 2009 (sobota): stíhacie preteky mužov na 12,5 km (10.00)
 4. stíhacie preteky žien na 10 km (12.00)

4. kolo IBU Cup - Altenberg (Nem.):

 • 9. januára 2010 (sobota): rýchlostné preteky mužov na 10 km (10.00)
 • rýchlostné preteky žien na 7,5 km (14.00)
 • 10. januára 2010 (nedeľa): stíhacie preteky mužov na 12,5 km (10.00)
 • stíhacie preteky žien na 10 km (13.00)

5. kolo IBU Cup - Nové Mesto na Morave (ČR):

 • 15. januára 2010 (piatok): vytrvalostné preteky mužov na 20 km (10.00)
 • vytrvalostné preteky žien na 15 km (13.30)
 • 16. januára 2010 (sobota): rýchlostné preteky mužov na 10 km (10.00)
 • rýchlostné preteky žien na 7,5 km (13.30)

6. kolo IBU Cup - Haute Maurienne (Fr.):

 • 6. februára 2010 (sobota): rýchlostné preteky mužov na 10 km (10.00)
 • rýchlostné preteky žien na 7,5 km (14.00)
 • 7. februára 2010 (nedeľa): stíhacie preteky mužov na 12,5 km (10.00)
 • stíhacie preteky žien na 10 km (12.00)

7. kolo IBU Cup - Martell-Val Martello (Tal.):

 • 12. februára 2010 (piatok): rýchlostné preteky mužov na 10 km (10.00)
 • rýchlostné preteky žien na 7,5 km (13.30)
 • 13. februára 2010 (sobota): stíhacie preteky mužov na 12,5 km (10.00)
 • stíhacie preteky žien na 10 km (12.30)

8. kolo IBU Cup - Pokljuka (Slovin.):

 • 11. marca 2010 (štvrtok): vytrvalostné preteky mužov na 20 km (10.00)
 • vytrvalostné preteky žien na 15 km (13.30)
 • 13. marca 2010 (sobota): rýchlostné preteky mužov na 10 km (10.00)
 • rýchlostné preteky žien na 7,5 km (13.30)
 • 14. marca 2010 (nedeľa): stíhacie preteky mužov na 12,5 km (10.00)
 • stíhacie preteky žien na 10 km (12.00)

Zimné olympijské hry - Vancouver (Kan.)

 • 13. februára 2010 (sobota): rýchlostné preteky žien na 7,5 km
 • 14. februára 2010 (nedeľa): rýchlostné preteky mužov na 10 km
 • 16. februára 2010 (utorok): stíhacie preteky žien na 10 km
 • stíhacie preteky mužov na 12,5 km
 • 18. februára 2010 (štvrtok): vytrvalostné preteky žien na 15 km
 • vytrvalostné preteky mužov na 20 km
 • 21. februára 2010 (nedeľa): preteky mužov s hromadným štartom na 15 km
 • preteky žien s hromadným štartom na 12,5 km
 • 23. februára 2010 (utorok): preteky štafiet žien na 4x6 km
 • 26. februára 2010 (piatok): preteky štafiet mužov na 4x7,5 km

Otvorené majstrovstvá Európy pretekárov do 26 rokov a juniorov - Otepää (Est.)

 • 2. marca 2010 (utorok): vytrvalostné preteky juniorov na 15 km
 • vytrvalostné preteky mužov na 20 km
 • vytrvalostné preteky junioriek na 12,5 km
 • vytrvalostné preteky žien na 15 km
 • 4. marca 2010 (štvrtok): rýchlostné preteky juniorov na 10 km
 • rýchlostné preteky mužov na 10 km
 • 5. marca 2010 (piatok): rýchlostné preteky junioriek na 7,5 km
 • rýchlostné preteky žien na 7,5 km
 • 6. marca 2010 (sobota): stíhacie preteky juniorov na 12,5 km
 • stíhacie preteky mužov na 12,5 km
 • stíhacie preteky junioriek na 10 km
 • stíhacie preteky žien na 10 km
 • 7. marca 2010 (nedeľa): preteky štafiet juniorov na 4x7,5 km
 • preteky štafiet mužov na 4x7,5 km
 • preteky štafiet junioriek na 3x6 km
 • preteky štafiet žien na 4x6 km

Majstrovstvá sveta juniorov a dorastencov - Torsby (Švéd.)

 • 27. januára 2010 (streda): vytrvalostné preteky juniorov na 15 km
 • vytrvalostné preteky dorastencov na 12,5 km
 • 28. januára 2010 (štvrtok): vytrvalostné preteky junioriek na 12,5 km
 • vytrvalostné preteky dorasteniek na 10 km
 • 30. januára 2010 (sobota): rýchlostné preteky dorasteniek na 6 km
 • rýchlostné preteky junioriek na 7,5 km
 • rýchlostné preteky dorastencov na 7,5 km
 • rýchlostné preteky juniorov na 10 km
 • 31. januára 2010 (nedeľa): stíhacie preteky junioriek na 10 km
 • stíhacie preteky dorasteniek na 7,5 km
 • stíhacie preteky juniorov na 12,5 km
 • stíhacie preteky dorastencov na 10 km
 • 2. februára 2010 (utorok): štafety junioriek na 3x6 km
 • štafety dorasteniek na 3x6 km
 • štafety dorastencov na 3x7,5 km
 • štafety juniorov na 4x7,5 km

Majstrovstvá Slovenska a Slovenský pohár - Viessmann Cup:

 • 29. decembra 2009: Majstrovstvá Slovenska - Osrblie - rýchlostné preteky
 • 30. decembra 2009: Majstrovstvá Slovenska - Osrblie - preteky s hromadným štartom
 • 9. januára 2010: Majstrovstvá Slovenska - Osrblie - vytrvalostné preteky
 • 10. januára 2010: 1. kolo Viessmann Cup-u - Slovenského pohára - Osrblie - rýchlostné preteky
 • 6. februára 2010: 2. kolo Viessmann Cup-u - Slovenského pohára - Osrblie - rýchlostné preteky
 • 7. februára 2010: 2. kolo Viessmann Cup-u - Slovenského pohára - Osrblie -preteky s hromadným štartom
 • 27. februára 2010: 3. kolo Viessmann Cup-u - Slovenského pohára - Osrblie - rýchlostné preteky
 • 28. februára 2010: 3. kolo Viessmann Cup-u - Slovenského pohára - Osrblie -preteky s hromadným štartom
Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 2. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 10. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 1. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 20 484
 2. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 17 675
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 15 300
 4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 114
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 679
 6. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 642
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 516
 8. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 11 503
 9. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 701
 10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 451
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Biatlon

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus: Matovič je s testovaním spokojný, zachytili 5 594 infekčných (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 45 155. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 165 obetí.

Počas pilotnej fázy plošného testovania otestovali 140 945 ľudí.
Polícia bude naďalej kontrolovať dodržiavanie opatrení.
Píše Luboš Palata

Česi robia všetko pre to, aby sa udržali na čele rebríčka

Na Covid zomiera sto ľudí denne, hlavné však je, že sme premianti.

Ľudia si prezerajú stánky na trhu pri rieke Vltava v Prahe v sobotu 24. októbra 2020.
Opustené budovy

Na východe boli gigantom. Padli, keď podnik predali Čechom

Roky sa snaží nájsť nového majiteľa.

Snímka z pekárne Medea z roku 2004.

Neprehliadnite tiež

Vlhová aj MS v hokeji sa presunú na kanály súkromnej televízie

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní ponúkne televízia od budúcej sezóny.

Petra Vlhová v akcii.
Peter Sagan.
Lukáš Masarik z OŠK Dubovany.
Tao Geoghegan Hart a tím Ineos Grenadiers slávi triumf na Giro d'Italia 2020.