Basketbal: Ružomberčanky s dvanástym titulom v sérii

TASR|17. máj 2001 o 20:41

Bratislava 17. mája (TASR) - Basketbalistky SCP Ružomberok sa stali majsterkami republiky, keď v druhom finálovom zápase zdolali Slovan JOPA Bratislava ...

Bratislava 17. mája (TASR) - Basketbalistky SCP Ružomberok sa stali majsterkami republiky, keď v druhom finálovom zápase zdolali Slovan JOPA Bratislava 96:66. Ružomberčanky tak získali už dvanásty domáci titul v sérii, keď k trom federálnym pridali deviaty slovenský.

Slovan JOPA Bratislava - SCP Ružomberok 66:96 (41:41)

Najviac bodov: Křížová 21, Borovičková 14 - Mandičová 30, Karpovová 24, Čikošová 12, TH: 13/11 - 21/16, trojky: 8:6, osob. chyby: 21:17, rozhodcovia Ladislav Janáč a Jaroslav Janáč, 600 divákov.

Vďaka vydarenej streľbe držali slovanistky v prvom polčase so suverénom ligy krok a prekvapujúco väčšinu času viedli. Domáca Borovičková rozohrala trojkový koncert, pridali sa k nej spoluhráčky a za 20 minút zaznamenali sedem zásahov spoza oblúka. Ružomberčanky ani jeden. Úvod druhej časti však už vyšiel favoritovi, ktorý sériou košov rozleptal koncepciu domácich a úplne v pohode zvíťazil výrazným rozdielom.

ph pb vb

Domov»Halové športy»Basketbal»Basketbal: Ružomberčanky s dvanástym titulom v sérii