Američanka Vonnová vyhrala aj druhý zjazd

TASR|5. dec 2009 o 21:28

Americká lyžiarka Lindsey Vonnová vyhrala v sobotu aj druhý zjazd Svetového pohára v sezóne.

LAKE LOUISE. Americká lyžiarka Lindsey Vonnová vyhrala v sobotu aj druhý zjazd Svetového pohára v kanadskom Lake Louise. Celková víťazka vlaňajšieho seriálu slávila 24. triumf v seriáli a siedmy v kráľovskej disciplíne na tomto svahu.

Majsterka sveta z oboch kĺzavých disciplín zvíťazila s náskokom 35 stotín na Nemku Mariu Rieschovú, tretia bola domáca pretekárka Emily Brydonová (+0,70 s). Obe mali pred 24 hodinami poradie vymenené a posun Rieschovej zabezpečil tesné 7-bodové udržanie náskoku na čele všeobecnej klasifikácie SP.

Vonnová, ktorá sa vlani ako kométe vrútila na slalomové nebo, neprestáva dominovať ani v rýchlostných sférach. Najmä v zjazde, kde má okrem titulu na konte aj 14 víťazstiev v pretekoch SP. Z tohto rovnú polovicu 25-ročná hviezda slávila v Lake Louise, predtým v rokoch 1992 až 1997 Nemka Katja Seizingerová vyhrala šesťkrát.