Chára prihral pod holým nebom na rozhodujúci gól

Boston Bruins vyhral nad Philadelphiou 2:1 po predĺžení.
Boston Bruins vyhral nad Philadelphiou 2:1 po predĺžení. (Autor: AP)
Sportnet|1. jan 2010 o 22:31

Zdeno Chára je po Richardovi Zedníkovi a Mariánovi Hossovi tretím slovenským hokejistom, ktorý sa zapísal do histórie kanadského hokeja. súbojom pod holým nebom.

BOSTON. Zdeno Chára je po Richardovi Zedníkovi a Mariánovi Hossovi tretím slovenským hokejistom, ktorý sa zapísal do histórie kanadského bodovania Winter Classic zámorskej NHL.

V novoročnej súťažnej šou síce v riadnom čase nebodoval, ale v predĺžení bol konštruktérom víťaznej akcie a pripísali mu druhú asistenciu pri góle Marca Sturma.

Navyše počas veľkolepej udalosti sledovala jedna z dvoch kamier nhl.com špeciálne jeho osobu. Chárov tím Boston Bruins vyhral nad Philadelphiou Flyers 2:1 po predĺžení v dueli, ktorý nespĺňal kvalitatívne parametre udalosti. Tá na štvrtýkrát konečne priniesla zápasový úspech domáceho tímu.

Winter Classic 2010 sa na bejzbalovom štadióne Fenway Park v Bostone stal korisťou domáceho Bostonu po triumfe nad Philadelphiou 2:1 po predĺžení. Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre zápasu v 25. min svojim premiérovým gólom v sezóne 2009/2010 Danny Syvret.

Keď už sa zdalo, že Flyers si z Bostonu odnesú najtesnejší triumf 1:0, vyrovnal v 58. min v presilovke skúsený Mark Recchi a muselo sa predlžovať.

V 62. min rozhodol o triumfe Bruins nemecký hokejista Marco Sturm, ktorý za chrbát Leightona usmernil strelu Bergerona. Asistenciu na rozhodujúcom presnom zásahu si pripísal aj slovenský kapitán Bruins Zdeno Chára, ktorý odohral spolu 24:45 min a na jeho konto pribudli aj dve trestné minúty.

Až vo štvrtom zápase na otvorenom štadióne sa podarilo zvíťaziť domácemu kolektívu, predtým v roku 2003 zvíťazil Montreal v Edmontone 4:3, v roku 2008 Pittsburgh v Buffale 2:1 po sam. nájazdoch a pred rokom Detroit v Chicagu 6:4.

V druhom nočnom zápase zvíťazilo Buffalo nad Atlantou 4:3 taktiež po predĺžení. Hostia viedli v 37. minúte 3:0, no domácim sa podaril veľký obrat. V 45. minúte sa im podarilo vyrovnať a v 65. minúte Derek Roy pečatil výhru Buffala.

Výsledky

Boston Bruins - Phialdelphia Flyers 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 58. Recchi (Morris, Krejčí), 62. Sturm (P. Bergeron, CHÁRA) - 25. Syvret (Hartnell, J. Carter).

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: S. Thornton - Carciállo (obaja 5 min za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia:0:0. Strely na branku: 26:25. Brankári: T. Thomas - Leighton.

Buffalo - Atlanta 4:3 pp

góly: 38. a 45. Hecht, 43. Connolly, 65. D. Roy - 30. Kovalčuk, 32. E. Kane, 37. Little. Střely na branku: 23:35. Diváci: 18.690.