Beck do 2. kola kvalifikácie v Dauhe proti M. Lópezovi

SITA|2. jan 2010 o 10:38

Slovenský tenista Karol Beck zvíťazil v sootňajšom stretnutí 1. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Qatar ExxonMobil Open v katarskej Dauhe.

DAUHA. Slovenský tenista Karol Beck nasadený ako druhý zvíťazil v sootňajšom stretnutí 1. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do budúcotýždňovej hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Qatar ExxonMobil Open v katarskej Dauhe (dotácia 1,024 milióna USD, tvrdý povrch Rebound Ace vonku) nad Fínom Henrim Kontinenom za 70 minút hladko 6:1, 6:2.

V 2. kole si zmeria sily s nenasadeným španielskym rovesníkom Marcom Lópezom (347. vo svetovom rebríčku, najvyššie bol na 106. mieste), ktorému sa môže revanšovať za budapeštiansku antukovú prehru 6:3, 4:6, 4:6 ešte zo sezóny 2000.

Dvadsaťsedemročný zvolenský rodák Beck figuruje na 114. mieste v renkingu, jeho o 8 rokov mladší prekonaný sobotňajší súper Kontinen sa nachádza "len" na 290. pozícii, nedávno však bol juniorskou štvorkou v tzv. kombinovanom hodnotení ITF a v sezóne 2008 sa dostal do finále wimbledonskej súťaže chlapcov.

Zverenec Jána Krošláka Beck má na podujatie v Khalifa International Tennis & Squash Complexe na adrese Majlis Al-Taawon v lokalite Al Dafna pomerne príjemné spomienky z vlaňajška. Ako kvalifikant sa totiž prebojoval do osemfinálového 2. kola, v ktorom si zahral so Španielom Rafaelom Nadalom (1:6, 2:6). V Dauhe vtedy v 2. kole kvalifikácie zdolal krajana Iva Kleca (329.), ktorý teraz na úvod miestnej eliminácie bude v sobotu približne po 13.30 h SEČ čeliť takisto nenasadenému Rakúšanovi Martinovi Fischerovi (190.) v ich premiérovom vzájomnom stretnutí. Víťaz narazí v 2. kole na postupujúceho zo zápasu Sergej Bubka (Ukr.) - Thierry Ascione (7-Fr.).