Hantuchovej aj Cibulkovej sa darilo, stop pre Rybárikovú

Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová (Autor: TASR/AP)
SITA|6. jan 2010 o 08:10

Dve z tria slovenských tenistiek postúpili na turnajoch na južnej pologuli do štvrťfinále.

BRISBANE / AUCKLAND. Dve z tria slovenských tenistiek, ktoré v noci z utorka na stredu SEČ bojovali na južnej pologuli o postup do štvrťfinále dvojhry na turnajoch WTA Tour, uspeli.

Slovenská jednotka Daniela Hantuchová na podujatí v austrálskom Brisbane (International, dotácia

220 000 USD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) ako štvorka žrebu zdolala v osemfinálovom 2. kole nenasadenú Maďarku Ágnes Szávayovú za 71 minút hladko 6:3, 6:1. Hantuchová (24. v renkingu WTA) prehrávala v úvode zápasu s 39. hráčkou svetového rebríčka Szávayovou 0:2 a ešte musela čeliť brejkbalu na 0:3. Potom však sériou piatich gemov otočila na 5:2 a vstupný set napokon získala čistou hrou pri vlastnom podaní za 42 minút 6:3. Skúsenejšej Slovenke výborne vyšiel aj úvod druhého dejstva, v ktorom získala po dvoch brejkoch náskok 4:0 a koniec bol už len otázkou času. Prišiel za stavu 5:1 v prospech slovenskej hráčky, ktorá poľahky získala aj po piaty raz servis súperky. Hantuchová má za postup do štvrťfinále istý šek na 5340 USD a 70 bodov do rebríčka.

Hantuchová spokojná

"Som veľmi spokojná. Očakávala som problémy, lebo predtým som so Szávayovou dvakrát prehrala, ale teraz som hrala naozaj múdro a dobre som sa pohybovala," mala sa čím pochváliť Daniela Hantuchová. Dvadsaťšesťročná popradská rodáčka sa vo štvrťfinále stretne s nenasadenou 22-ročnou Nemkou s balkánskymi koreňmi Andreou Petkovicovou, 55. hráčkou sveta. "Ešte som ju nikdy nevidela hrať ani trénovať, ale mala dobrý minulý rok, takže bude zrejme nebezpečná. Musím si dávať pozor," vystríhala samu seba D. Hantuchová, ktorú v Brisbane sprevádza austrálsky odborník Darren Cahill.

Cibulková vyradila favorizovanú Francúzku

Dominika Cibulková už pod vedením nového českého trénera Jaroslava Bulanta si tiež môže v úvode roka zarátať minimálne štvrťfinálovú účasť v singli, ale v Aucklande na Novom Zélande. Na turnaji ASB Classic si úradujúca slovenská Tenistka roka poradila s favorizovanou a siedmou nasadenou Francúzkou Aravane Rezaiovou za 91 minút 6:3, 6:4. Cibulkovej súperkou v boji o postup do semifinále bude turnajová jednotka Flavia Pennettová z Talianska. Slovenka má už teraz na Novom Zélande istotu šeku na 5340 USD a 70 bodov do rebríčka WTA.

Rovnako v Aucklande v osemfinále, ale neuspela Magdaléna Rybáriková. V zápase dvoch nenasadených hráčok podľahla Izraelčanke Šahar Peerovej až príliš hladko 1:6, 0:6. Stretnutie trvalo iba 66 minút a 21-ročná Slovenka sa v ňom nedostala k jedinej brejkovej príležitosti. Jej súperka využila päť z jedenástich takýchto možností. Zverenkyňa Mojmíra Mihala Rybáriková (momentálne 44. v renkingu) získala jediný gem v stretnutí za stavu 0:5 v prvom sete. Výprask s jediným uhratým gemom utŕžila naposledy predtým na Roland Garros 2008 od favorizovanej Rusky Dinary Safinovej /0:6, 1:6/. Rybáriková si z Aucklandu odnáša 30 bodov do hodnotenia WTA Tour a šek na 2950 USD.