Mertiňák do semifinále štvorhry

SITA|6. jan 2010 o 19:34

Slovenský tenista Michal Mertiňák a Čech František Čermák zvíťazili v stredajšom stretnutí štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 Qatar ExxonMobil Open v katarskej Dauhe.

DAUHA. Slovenský tenista Michal Mertiňák a Čech František Čermák zvíťazili v stredajšom stretnutí štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 Qatar ExxonMobil Open v katarskej Dauhe (dotácia 1,024 milióna USD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) nad nenasadeným belgicko-poľským párom Steve Darcis, Lukasz Kubot za 104 minút veľmi tesne 4:6, 7:6 (6), 11:9 (zápasový tajbrejk).

Semifinalisti novembrového londýnskeho "výberového" šampionátu ATP World Tour Finals pritom prehrávali o set a brejk. V tajbrejku druhej časti od jeho úvodu mali navrch, napokon však potrebovali až štyri setbaly.

V rozhodujúcom tzv. supertajbrejku mali Mertiňák a Čermák výrazné manko 4:8, ale vyrovnali a za stavu 8:9 Mertiňákovo eso vymazalo mečbal súperov a položilo základ triumfu.

Držitelia piatich vlaňajších deblových titulov z okruhu ATP Mertiňák a Čermák nasadení v Dauhe ako druhí si vo štvrťfinále v Khalifa International Tennis & Squash Complexe na adrese Majlis Al-Taawon v lokalite Al Dafna zmerajú sily s postupujúcimi z neskoršieho stredajšieho súboja Jevgenij Koroľov, Sergij Stachovskij (Rus./Ukr.) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (3-Poľ.).

Už teraz majú istotu 90 bodov do renkingu a spoločného šeku na 16 000 USD. Tridsaťročný rodák z Považskej Bystrice Mertiňák figuruje v príslušnom svetovom rebríčku ATP na 14. mieste a je domácim úradujúcim Tenistom roka.

Štvorhra - štvrťfinále:

František Čermák, Michal Mertiňák (2-ČR/SR) - Steve Darcis, Lukasz Kubot (Belg./Poľ.) 4:6, 7:6 (6), 11:9 (zápasový tajbrejk) za 104 minút