Hantuchová prehrala s Petkovicovou, nehrala agresívne

SITA|7. jan 2010 o 09:20

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová pomerne nečakane prehrala vo štvrťfinále v austrálskom Brisbane s nenasadenou Nemkou s bosnianskym pôvodom Andreou Petkovicovou.

BRISBANE. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová pomerne nečakane prehrala vo štvrtkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Tour Brisbane International v austrálskom Brisbane (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) s nenasadenou Nemkou s bosnianskym pôvodom Andreou Petkovicovou v ich premiérovom vzájomnom súboji za 74 minút 4:6, 2:6.

Štvorka tohto podujatia Hantuchová vo vstupnom sete v šiestom geme okamžite stratila náskok brejku a ešte raz si neudržala servis v desiatej hre.

V druhej časti síce sľubne vyrovnala z 0:2 na 2:2 (rebrejk na nulu), ale potom sama pri vlastnom servise nezískala ani fiftín a napokon zostala bez gemu až do konca.

"Súperka dnes hrala neuveriteľne, ale ja som jej dovolila takto hrať. Takže to bola chyba z mojej strany," hodnotila sebakriticky z Brisbane Daniela Hantuchová pre agentúru SITA a ďalej pokračovala: "Škoda určite veľkej šance, chcela som si tu zahrať v semifinále s Kim Clijstersovou, ale... Ona dnes veľmi dobre servovala a hrala agresívne. Včera som hrala na centri, kde to bolo oveľa pomalšie ako dnes na jednom z vonkajších dvorcov. Akoby som hrala iný turnaj, bolo to strašne rýchle. Ale aj tak, mala som hrať agresívnejšie."

Dvadsaťdvaročná Petkovicová, 55. v renkingu, si zdolaním 24. hráčky svetového rebríčka zrejme vyslúžila príležitosť vyzvať úradujúcu šampiónku z newyorských US Open Kim Clijstersovú.

Pravda, za predpokladu, že si belgická jednotka "pavúka" neskôr vo štvrtok poradí vo štvrťfinále s českou ľaváčkou Luciou Šafářovou.

Dvadsaťšesťročná popradská rodáčka Hantuchová mala v Brisbane v rámci spolupráce s Adidasom k dispozícii slávneho kouča Darrena Cahilla, ktorý v minulosti viedol lídrov mužského renkingu Andreho Agassiho a Lleytona Hewitta.

Slovenka odchádza na ďalšie prípravné podujatie do Sydney so 70 bodmi do počítačového poradia a šekom na 5340 USD. Na melbournských grandslamových Australian Open sa od 18. januára pokúsi pripomenúť svoj predvlaňajší prienik do semifinále.

"Tri zápasy mám za sebou - oukej, aj keď to mohlo byť lepšie. Treba sa pozerať dopredu. Najbližší turnaj v Sydney bude veľmi ťažký, lebo tam hrajú prakticky všetky najlepšie hráčky. Všetko sú to však vlastne len tréningové zápasy pred Australian Open v Melbourne," uzavrela Hantuchová.

Heninová do semifinále

Belgičanka Justine Heninová postúpila po veľkej dráme do semifinále tenisového turnaja WTA v austrálskom Brisbane, keď za 141 minút zdolala siedmu nasadenú maďarku Melindu Czinkovú 6:2, 3:6, 7:6 (5).

S voľnou kartou štartujúca Heninová zaváhala pri 3 mečbaloch v treťom sete a tak o víťazke súboja musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom sa presadila sedemnásobná víťazka grandslamových turnajov až po v poradí šiestom mečbale.

"To je to, čo potrebujem, ale možno sa to dalo stihnúť aj za menej minút. Potrebujem hrať a hrať," uviedla po stretnutí bývalá svetová jednotka. Darilo sa aj turnajovej trojke Ane Ivanovičovej zo Srbska, ktorá si poradila s 18-ročnou Ruskou Anastasiou Pavľučenkovou 6:2, 7:6 (6). Obe víťazky sa stretnú v semifinále.

V mužskej časti si účasť medzi najlepšou štvorkou zabezpečil Čech Radek Štěpánek po výhre nad Američanom Wayneom Odesnikom 7:6 (2), 6:1.