V Haus im Ennstal hetrik Vonnovej, Američanka vyhrala aj super-G

Sportnet|10. jan 2010 o 12:24

Lindsey Vonnová zavŕšila v nedeľu skvelý týždeň v rakúskom Haus im Ennstal víťazstvom v super G, čo bol od piatku už jej tretí triumf v pretekoch Svetového pohára 2009/2010 žien v alpskom lyžovaní v rade, keď predtým vyhrala dva zjazdy.

Haus im Ennstal.

Dvadsaťpäťročná Američanka vyhrala superobrovský slalom na 2198 m dlhej trati Krummholz s náskokom 53 stotín pred Anjou Pärsonovou zo Švédska. Na tretej priečke skončili spoločne Talianka Nadia Fanchiniová a Martina Schildová zo Švajčiarska (+0,85).

Obhajkyňa prvenstva vo Svetovom pohári má v celkovom hodnotení seriálu na konte už 894 bodov a opäť zvýšila svoj náskok pred Nemkou Mariou Rieschovou. Vonnová si v Hause upevnila aj pozíciu líderka v hodnotení super G s 240 bodmi.

Pre Lindsey Vonnovú to bolo už 28. víťazstvo v pretekoch SP v kariére a šieste v sezóne 2009/2010, keď vyhrala 4 zjazdy, 1 kombináciu a 1 super G. V superobrovskom salome triumfovala vo SP siedmy raz. "Išlo sa mi dnes výborne. Trať bola skvele pripravená a aj sneh bol dobrý. Tri víťazstvá za tri dni - to som naozaj nečakala a nič lepšie sa mi nemohlo stať. Mám za sebou báječný víkend," tešila sa v rozhovore pre ORF Lindsey Vonnová.

Preteky ešte pokračujú jazdami slabších pretekárok s vysokými štartovými číslami, na štarte je celkovo 63 lyžiarok.

Výsledky:

Super G - ženy: 1. Lindsey Vonnová (USA) 1:26,69 min, 2. Anja Pärsonová (Švéd.) +0,53 s, 3. Nadia Fanchiniová (Tal.) a Martina Schildová (Švajč.) obe +0,85, 5. Andrea Fischbacehrová (Rak.) +1,17, 6. Andrea Dettlingová (Švajč.) +1,45, 7. Nadja Kamerová (Švajč.) +1,52, 8. Anna Fenningerová (Rak.) +1,57, 9. Nadia Stygerová (Švajč.) +1,72, 10. Julia Mancusová (USA) +1,76.

Domov»Zimné športy»V Haus im Ennstal hetrik Vonnovej, Američanka vyhrala aj super-G