Biatlonista Hasilla bodoval v rýchlostných pretekoch

SITA|16. jan 2010 o 14:01

Víťazom sobotňajších rýchlostných pretekov mužov na 10 km v biatlone v Novom Meste na Morave sa stal Nemec Christop Knie.

NOVÉ MESTO NA MORAVE. Víťazom sobotňajších rýchlostných pretekov mužov na 10 km v rámci 5. kola IBU Cup-u v biatlone v Novom Meste na Morave sa stal Nemec Christop Knie. S bezchybnou streľbou zvládol trať za 24:11,2 min.

O 21,7 s pomalší bol jeho krajan a líder celkovej klasifikácie IBU Cup-u Daniel Graf, tretí skončil o jedinú desatinu sekundy za ním Nór Rune Brattsveen.

Z trojice Slovákov v 118-člennom štartovom poli bol naúspešnejší Tomáš Hasilla, ktorý s jediným chybným výstrelom skončil tridsiaty štvrtý a na svoje konto si pripísal prvých 7 bodov v tejto sezóne.

Martin Otčenáš, ktorý ešte minulý týždeň bojoval o olympijskú nomináciu, netrafil až päť terčov a obsadil 50. miesto. Juniora Petra Kazára klasifikovali na 70. priečke.

Výsledky

Rýchlostné preteky mužov na 10 km: 1. Christoph Knie 24:11,2 min (0 trestných okruhov), 2. Daniel Graf (obaja Nem.) +21,7 s (1), 3. Rune Brattsveen (Nór.) +21,8 (2),... 34. Tomáš Hasilla +2:03,1 (1), 50. Martin Otčenáš +2:53,9 (5), 70. Peter Kazár (všetci SR) +4:54,0 (4)

Celkové poradie v IBU Cup-e po desiatich pretekoch (zo 17 naplánovaných): 1. Daniel Graf 433 bodov, 2. Erik Lesser 370, 3. Toni Lang (všetci Nem.) 322,... 78. Pavol Hurajt 30, 100. Martin Otčenáš 10, 102. Dušan Šimočko 9, 108. Tomáš Hasilla (všetci SR) 7.