Šaľa zdolala Chiranu a obhájila majstrovský titul

TASR|21. apr 2002 o 22:30

Chirana Medical Bratislava - Slovan Duslo Šaľa 20:21 po predĺžení - v 4. finálovom zápase extraligy

Aj štvrtý finálový duel bol úplne vyrovnaný, pričom prím v ňom hrala nervozita, ktorá plodila množstvo nepresností v medzihre i zakončení. Aj zásluhou nadpriemerného výkonu oboch brankárok, ktorým niekoľkokrát pri sedemmetrových pokusoch pomohla aj konštrukcia bránok, bolo v 16. minúte iba chudobné skóre 4:5. Hoci si majster vybojoval dvojgólový náskok, do šatne išli oba tímy za nerozhodného stavu 7:7. Od desiatej minúty druhého polčasu sa zvýšilo nielen tempo hry, ale aj efektivita zakončenia. Na stráne domácich sa darilo rýchlonohej Bordácsovej, v drese hostiek sa k najlepšej hráčke na palubovke Hrabovskej pridali aj krídelníčky Sedláková a Flašková. Hoci si chemičky stále udržiavali najtesnejšie vedenie, ktoré sa tri minúty pred koncom po góle Hrabovskej zvýšilo na dvojgólové, o osude zápasu sa napokon po druhý raz v sérii rozhodovalo v predĺžení. V ňom mali viac potrebného pokoja obhajkyne titulu, ktoré opäť podržalo brankárskej duo Kodayová-Kudročová.