Tituly v skiatlone Sedovovi a Östbergovej

SITA|29. jan 2010 o 16:24

Na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v klasických lyžiarskych disciplínach v nemeckom Hinterzartene si tituly svetových šampiónov v skiatlone juniorov vybojovali Rus Piotr Sedov a v Nórka Ingvild Flugstad Östbergová.

HINTERZARTEN.

V súťaži juniorov na 10+10 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom prekvapilo druhé miesto Rumuna Petricu Hogiua, tretí skončil Haagen Krogh z Nórska. Z tria Slovákov na štarte dobehol do cieľa iba Jerguš Koplík, ktorý zaostal za víťazom o viac ako 7 minút a skončil šesťdesiaty tretí. Martin Kapšo a Michal Polačko preteky nedokončili.

Preteky junioriek ovládli Nórky, ktorým patril kompletný stupeň pre medailistov. Za víťaznou Östbergovou skončili na druhom mieste Heidi Wengová, bronz si vybojovala Tuva Toftdahlová. Slovenka Petra Urgelová obsadila 53. miesto, Kataríne Krišicovej patrila v 75-člennej výsledkovej listine 73. pozícia.

Výsledky - skiatlon:

juniori 10+10 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Piotr Sedov (Rus.) 56:54,1 min, 2. Petrica Hogiu (Rum.) +41,3 s, 3. Finn Haagen Krogh (Nór.) +44,3, ... 63. Jerguš Koplík +7:00,8, ... Martin Kapšo, Michal Polačko (všetci SR) - nedokončili

juniorky 5+5 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Ingvild Flugstad Östbergová 30:51,0 min, 2. Heidi Wengová +46,6 s, 3. Tuva Toftdahlová (všetky Nór.) +58,1, ... 53. Petra Urgelová +4:16,4, 73. Katarína Krišicová (obe SR) +6:16,6