Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
SÚHRN VÝSLEDKOV SOBOTŇAJŠÍCH STRETNUTÍ 15. KOLA HÁDZANÁRSKEJ INTERLIGY ŽIEN (WHIL)

Hádzanárky Interu podľahli Olomoucu

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 15. kola hádzanárskej interligy žien.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 15. kola hádzanárskej interligy žien (WHIL):

Inter Bratislava - DHK Zora Olomouc 16:26 (9:14)

Najviac gólov: Zámečníková a Pončáková po 5 - Hejtmánková 6, Tomečková 5

Pok. hody: 7/7 - 5/4, vylúčené: 3 - 6, ČK: Tomečková (Olomouc) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Nagy a Z. Novák (obaja SR), 100 divákov

Inter začal bojovne a nepustil Olomouc do výraznejšieho náskoku. Do šatne išli hostky s päťgólovým náskokom, ktorý zvýšili až v závere stretnutia. Do 45. min totiž Bratislavčanky dokázali držať so súperkami krok. V závere už domáce nestačili s nasadením a fyzicky nevládali. Olomouc dával góly najmä po rýchlych protiútokoch. V poslednej štvrťhodine strelili domáce iba dva góly a napokon prehrali 16:26.

ŠKP Bratislava - TJ Hádzaná Jindřichov Hradec 33:23 (19:9)

Najviac gólov: Kertészová-Hrmová 7, Beňušková 5/3, Globanová 2 - Krupicová 7/7, Kupková 4, Eliášová 3

Pok. hody: 3/3 - 7/7, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Mandák a Rudinský (obaja SR), 100 divákov

Domáce hádzanárky hrali od začiatku vo vysokom tempe. Hráčky ŠKP hrali dobre v útoku i obrane a v prvom polčase si vypracovali 10-gólový náskok (19:9). V druhom dejstve mohol využiť domáci kouč takmer celú lavičku. Bratislavčanky si udržiavali dostatočný odstup a duel napokon doviedli do víťazného konca (33:23).

Casta Sokol Písek - HC Britterm Veselí nad Moravou 32:31 (20:17)

Najviac gólov: I. Luzumová 8/2, Borovská a Krouská 7 - Zvoničová 7, Štěrbová 6, Kočí 5/1

Pok. hody: 2/2 - 1/1, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Kohout a Vaník (obaja ČR), 320 divákov

Zápas v Písku priniesol vynikajúce predstavenie, oba tímy hrali s najväčším nasadením a stretnutie bolo po celú dobu napínavé. V prvom polčase ťahali za kratší koniec hosťujúce hráčky a Písek neustále viedol. V druhom dejstve hostky zlepšili herný prejav a otočili stav vo svoj prospech. Napínavý duel pokračoval až do konca, v 27. min druhej časti hry svietil na ukazovateli skóre poslednýkrát nerozhodný výsledok - 30:30. Potom sa viacerými perfektnými zákrokmi vyznamenala domáca gólmanka Arnicanová, ktorá podržala svoje spoluhráčky a najmä vďaka nej Písek zvíťazil tesne 32:31.