Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 8.2. O 8:10

Halák vychytal Cháru i Šatana, no inkasoval trikrát

Boston odvrátil hrozbu vyrovnania najdlhšej šnúry prehier v histórii klubu.

Jaroslav Halák nezabránil prehre Montrealu s Bostonom.Jaroslav Halák nezabránil prehre Montrealu s Bostonom. (Zdroj: AP)

WASHINGTON, MONTREAL. Hokejisti Bostonu zvíťazili v noci na pondelok v zámorskej NHL na ľade Montrealu 3:0 a odvrátili hrozbu vyrovnania najdlhšej šnúry prehier v histórii klubu. V ich úvodnej sezóne v profilige 1924/25 Bruins prehrali desaťkrát v poradí.

Jednou gólovou asistenciou k ukončeniu negatívnej série prispel slovenský obranca hostí Zdeno Chára, ktorého strelu v závere prvej tretiny síce jeho krajan v bránke domácich Jaroslav Halák vykryl, no na dorážku Marca Sturma bol už prikrátky.

Halák piaty raz

Chára sa v 824. zápase v súťaži dočkal 350. bodu. Halák, ktorý inkasoval nakoniec z 27 striel medveďov trikrát, dostal príležitosť v bránke už v piatom dueli za sebou.

"V prvej tretine sme začali vo veľmi pomalom tempe a súperi na nás poriadne vybehli. Oveľa lepšie korčuľovali a dostali sa do vedenia. My sme sa síce v druhej časti zlepšili, no nevedeli sme si rady s ich brankárom," sklamane skonštatoval Halák.

Miroslav Šatan (v bielom) v súboji s Brockom Trotterom. Foto: AP

Jeho fínsky náprotivok Tuukka Rask odvrátil 36 striel Canadiens a pripísal si tretie čisté konto v ročníku. Tretí Slovák v zápase hosťujúci Miroslav Šatan zaznamenal jeden plusový bod.

V druhom tohtosezónnom stretnutí medzi Washingtonom a Pittsburghom sa opäť zrotilo víťazstvo Capitals (5:4 po predĺžení).

V úvodnom súboji týchto rivalov 21. januára triumfovalo mužstvo z metropoly USA v Mellon Arene 6:3. Jeden z najsledovanejších zápasov NHL priniesol priamy stret dvoch momentálne najväčších hviezd NHL - domáceho kapitána Alexandra Ovečkina a hosťujúceho Sidneyho Crosbyho.

Ovečkinov hetrik

V nedeľňajšom meraní síl mal opäť prevahu ruský "gólostroj" Ovečkin. Ten pridal k 3 bodom z úvodného duelu hetrik, ktorý okorenil asistenciou na víťazný presný zásah Mika Knubleho v 3. min predĺženia.

Dvadsaťštyriročný Moskovčan má po nedeli na svojom konte 42 gólov a ako prvý sa v tejto sezóne prehupol cez hranicu 40 presných zásahov.

Alex Ovečkin (vľavo) ukázal svoj potenciál a do siete Pittsburghu skóroval trikrát. Foto: AP

Jednotka vstupného draftu v roku 2004 je zároveň najproduktívnejším hráčom NHL, na svojom konte má 86 bodov za 42 gólov a 44 asistencií. Zverenci trénera Bruca Boudreaua zároveň víťazstvom vytvorili nový klubový rekord, keď neokúsili chuť prehry už 14 stretnutí v rade.

Pittsburgh išiel v prvej časti hry do vedenia, keď sa dvakrát radovala kanadská hviezda Crosby. V druhom dejstve strelili obe mužstvá po dvoch góloch, keď sa v drese "tučniakov" dvakrát presadil Jordan Staal.

Keď sa zdalo, že hráči Capitals by mohli prvýkrát po 13 stretnutiach prehrať, k obratu zavelil kapitán domácich Ovečkin. V predĺžení rozhodol o víťazstve domácich Mike Knuble.

Výsledky

Washington - Pittsburgh 5:4 pp (0:2, 2:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 30. Ovečkin (Schultz), 38. Fehr (Morrison), 47. Ovečkin (Poti, Nicklas Bäckström), 52. Ovečkin (Knuble, Nicklas Bäckström), 63. Knuble (Ovečkin, Green) - 7. Crosby, 10. Crosby (Malkin, Goligoski), 32. J. Staal (Tyler Kennedy, Cooke), 34. J. Staal (Malkin).

Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše Knuble - Adams na 5 min za bitku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Brankári: Theodore - M. Fleury, strely na bránku: 34:35. Diváci: 18 277.

Montreal - Boston 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 18. McQuaid (Savard), 20. Sturm (Bergeron, CHÁRA), 50. Sturm (Bergeron)

Vylúčení: 1:2 na 2 min, navyše: O´Byrne - Wheeler na 5 min za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0. Brankári: Halák - Rask, strely na bránku: 36:27. Diváci: 21 273.