Šanca Sloveniek na postup na MS po remíze 23:23 s Rakúskom stále žije

TASR|19. máj 2001 o 20:57

Šaľa 19. mája (TASR) - V úvodnom stretnutí II. fázy kvalifikácie na MS 2001 remizovali slovenské hádzanárky na domácej pôde v Šali s výberom Rakúska 23:23 (10:13). Odvetný zápas je na programe v piatok 25. mája v Stockerau.

Slovensko - Rakúsko 23:23 (10:13)

SR: Ingrid Kudročová, Marianna Gubová - Flašková 1, Reisenbüchlerová 3, Mravíková, Caltíková 2, Vlčková 6, Fečová 1/1, Dubajová 4/1, Hrčková 1, Šimáková 5/3, Uhráková.

Rakúsko: Hofmannová, Rusnačenková - Englová, Sypkusová 2, B. Strassová 1, S. Strassová, Fridrikasová 11/2, Fritzová, Morhammerová 4, Müllerová 3, Ofenböcková 2, Szivatzová.

Vylúčené 3:2, sedemmetrové hody 5/5 - 3/2, rozhodcovia Marjan Nachevski, Dragan Nachevski (Mac.), 1500 divákov.

Úvod vyšiel lepšie Rakúšankám, ktoré sa po nervóznom začiatku zo strany domácich ujali vedenia 3:1. Hoci v 5. min bol po dorážke Flaškovej stav vyrovnaný (3:3), tempo hry diktovali zverenky dánskeho trénera Ole Eliasena. Neudržateľná bola najlepšia hádzanárka sveta za rok 1999 Ausra Fridrikasová, ktorá už po 13 minútach za stavu 8:3 mala na konte 5 gólových zápisov. Naopak, slovenský útok si opakovane vylamoval zuby na pozornej obrane Rakúšaniek, ktorá im v prvom polčase nedovolila 8 minút skórovať. Hra bola plná nervozity a nepresností na oboch stranách. V 25. min po trojgólovej šnúre Fridrikasovej mali hostky úž 6-gólový náskok (6:12). Oddychový čas a rošády trénera Tomáša Kuťku, keď do hry zasiahla Šimáková, priniesli do polčasu zníženie rozdielu na tri góly.

Po zmene strán sa zmenila nielen obranná taktika domácich, ale aj prístup hráčok. Do útoku zavelila Vlčková, ktorej dva góly znamenali zníženie vedenia Rakúšaniek o jeden jediný gól. Hoci sa Fridrikasová stále dokázala presadzovať, šancu vyrovnať využili Slovenky v 45. min, keď faul na prenikajúcu Vlčkovú potrestala zo sedemmetrového hodu Šimáková. Od tohto sa okamihu začala prejavovať lepšia fyzická pripravenosť zvereniek trénera Kuťku. Po úspešnej akcii Vlčkovej viedli 5 min pred koncom 23:20. Tu však do zápasu "vstúpila" bratská rozhodcovská dvojica z Macedónska, ktorej verdikty musel korigovať prítomný delegát Sándor Andorka z Maďarska. V dramatickom závere však už skórovali iba Rakúšanky a zo Šale si odniesli cennú remízu, ktorá im pred piatkovou odvetou v Stockerau dáva právo na optimizmus.

Hlasy trénerov:

Tomáš Kuťka, tréner Slovenska: "Zápas sme mohli o dva-tri góly vyhrať, to by sme však nemohli hrať v prvom polčase tak ustráchane. V druhom polčase sme zmenili nielen taktiku, ale i prístup hráčok, hráčky príkladne zabojovali a pri troche šťastia a lepšom výkone rozhodcov sme mohli zvíťaziť."

Ole Eliasen, tréner Rakúska: "Viac ako s predvedenou hrou som spokojný s výsledkom. Vzhľadom na to, čo ukázali Slovenky v druhom polčase však nie je pred odvetou nič rozhodnuté."

pe mi jch

Domov»Halové športy»HádzanỊanca Sloveniek na postup na MS po remíze 23:23 s Rakúskom stále žije