Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
DOPLNENÉ 11:00

Rangers bez Gáboríka prehrali, Slováci nebodovali

V šiestich zápasoch zámorskej NHL v noci na štvrtok vyšli slovenskí hokejisti bodovo naprázdno.

NEW YORK. V šiestich zápasoch zámorskej NHL v noci na štvrtok sa prestavili traja slovenskí hokejisti, no bodovo sa nepresadil ani jeden.

Kanonier Marián Gáborík absentoval v dueli proti Nashvillu, v ktorom NY Rangers prehrali na domácom ľade 1:2. Gáborík sa v utorok zranil na tréningu, keď pri preskakovaní brankára Henrika Lundqvista utrpel reznú ranu korčuľou nad kolenom. "Marián je jedným z najlepších ofenzívnych hráčov na svete a každý tím by pocítil jeho absenciu. Netuším ako dlho bude mimo hry, ale určite nám bude chýbať," povedal kapitán "jazdcov" Chris Drury. V bránke "predátorov" sa zaskvel 37 zákrokmi Dan Ellis, ktorý tak pomohol Nashvillu ukončiť sériu piatich prehier na ihriskách súperov. "Chalani makali nadoraz, každý prispel svojou troškou a neuveriteľne nám zachytal brankár," pomenoval hlavné príčiny víťazstva center hostí Jason Arnott.

V dramatickom súboji zvíťazil Montreal Canadiens nad Washingtonom Capitals 6:5 po predĺžení. "Habs" tak prerušili sériu "Caps", ktorí ťahali šnúru 14 výhier v rade. Hosťom sa síce podarilo aj zásluhou premiérového hetriku Brooksa Laicha vyrovnať stav z 2:5 na 5:5, no osem sekúnd pred ukončením predĺženia strelil rozhodujúci gól český center Tomáš Plekanec. Hokejistom Washingtonu už chýbali len tri víťazstvá do vyrovnania rekordu Pittsburghu Penguins z roku 1993 (17 výhier v rade). K ukončeniu famóznej série prispel aj Carey Price, kanadský brankár dostal po päťzápasovej pauze prednosť pred Slovákom Jaroslavom Halákom a pripísal si 33 úspešných zásahov. "Carey ukázal svoj charakter a odhodlanosť. Blysol sa dôležitými zákrokmi v momentoch, keď sme to najviac potrebovali," chválil gólmana napriek piatim inkasovaným gólom jeho tréner Jacques Martin. Ruský ostrostrelec Washingtonu Alexander Ovečkin zaznamenal dve asistencie a zvýšil svoj náskok na čele kanadského bodovania súťaže pred druhým Henrikom Sedinom (Vancouver) na rozdiel desiatich bodov (88 vs. 78).

Trinástykrát v rade sledoval slovenský olympionik Peter Budaj zápas Colorada iba zo striedačky. Jeho konkurent v bránkovisku Craig Anderson pomohol svojmu tímu k triumfu nad Atlantou (4:3 sn) a stal sa štvrtým gólmanom v histórii klubu, ktorý počas jednej sezóny vychytal 30 víťazstiev.

Stále hlbšie a hlbšie sa prepadávajú olejári z Edmontonu. Oilers v zostave s Ľubomírom Višňovským napriek sľubne rozohranému zápasu podľahli Anaheimu 2:3 a na klziskách súperov zaznamenali už jedenástu prehru po sebe (naposledy vyhrali vonku 11. decembra). Naopak Ducks zvíťazili na domácom ľade jedenástykrát v rade, čím stanovili nový klubový rekord.

Hrdinom noci bol brankár Columbusu Steve Mason. Najlepší nováčik minulej sezóny zlikvidoval v súboji so San Jose (3:0) všetkých 40 striel domácich "žralokov" a mohol sa tešiť z 14. shutoutu v profiligovej kariére. Mason vychytal svojmu tímu tretie víťazstvo v sérii, z toho druhýkrát za sebou "na nulu". Slovenský reprezentant Milan Jurčina odohral v obrane Blue Jackets takmer 16 minút a do štatistík si pripísal jeden strelecký pokus.

Ďalšie zo série zmŕtvychvstaní predviedli hráči Philadelphie. Flyers druhýkrát v priebehu troch dní dokázali zmazať dvojgólové manko a triumfovať, tentoraz na ľade New Jersey 3:2 po predĺžení. Víťazný gól zaznamenal v 64. minúte Simon Gagne, ktorý tak ukončil osobné dvanásťzápasové strelecké suchoty.

Naopak, mimoriadne produktívne obdobie prežíva Rus Jevgenij Malkin. Hviezdny ruský center sa pod víťazstvo Pittsburghu nad NY Islanders (3:1) podpísal gólom a asistenciou a bodoval už v jedenástom zápase v rade. Počas tejto šnúry zaznamenal osem gólov a tucet asistencií.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

NEW YORK RANGERS - NASHVILLE 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 30. Prospal 18. Tootoo, 37. Wilson. Brankári: Lundqvist Ellis. Diváci: 13.128.

COLUMBUS - SAN JOSE 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 14. Nash, 29. Voráček, 60. Vermette. Brankári: S. Mason - Greiss. Diváci: 15.234.

PITTSBURGH - NEW YORK ISLANDERS 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 31. a 55. Kunitz, 37. Malkin 50. Nielsen. Brankári: Fleury Roloson. Diváci: 16.980.

MINNESOTA - PHOENIX 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 5. Latendresse, 58. Havlát 13. Hanzal, 23. Lombardi, 46. Vrbata. Brankári: Niklas Bäckström Bryzgalov. Diváci: 18.178.

ANAHEIM EDMONTON 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 14. a 36. Ryan, 49. Marchant 27. Potulny, 35. Moreau. Brankári: Hiller Drouin-Deslauriers. Diváci: 14.766.

COLORADO - ATLANTA 4:3 pp (1:1, 0:1, 21 1:0)

Góly: 10. Clark, 49. Stewart, 55. Durno, 61. Cumiskey 9. Bergfors, 26. Little, 45. Antropov. Brankári: Anderson Hedberg. Diváci: 11.644.

NEW JERSEY - PHILADELPHIA 2:3 pp (2:1, 0:1, 0:0 0:1)

Góly: 1. Zajac, 9. Niedermayer 9. Asham, 34. Carter, 64. Gagne. Brankári: Brodeur Leighton. Diváci: 5580.

MONTREAL - WASHINGTON 6:5 pp (1:1, 4:1, 0:3 1:0)

Góly: 39. a 65. Plekanec, 1. Gomez, 21. Pyatt, 33. Metropolit, 33. Lapierre 7., 50. a 60. Laich, 22. Nicklas Bäckström, 41. Green. Brankári: Price Neuvirth (26. Theodore). Diváci: 21.273.